Bajaj motorlar nasıldır?

Ahmet Samur

Kilopat
Daha fazla  
Bajaj motorlarından en çok tutulan modeller sanırım NS ve RS modelleri elimde bir Honda CB 125E var model artık yetersiz gelmeye başladı. Yükseltmeyi planlıyorum tarz olarak da NS'de RS'de bana uygun. Bende Honda ve Yamaha gibi markları tercih etmek isterdim lakin günümüz fiyatları çok saçma.
Bajaj hakkında kullanan veya bilgisi olan arkadaşlar varsa lütfen bilgilendirsin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bajaj motorlarından en çok tutulan modeller sanırım NS ve RS modelleri elimde bir Honda CB 125E var model artık yetersiz gelmeye başladı. Yükseltmeyi planlıyorum tarz olarak da NS'de RS'de bana uygun. Bende Honda ve Yamaha gibi markları tercih etmek isterdim lakin günümüz fiyatları çok saçma.
Bajaj hakkında kullanan veya bilgisi olan arkadaşlar varsa lütfen bilgilendirsin.

Az çok bir bilgim var. Fiyat konusu olarak NS 200 her açıdan daha iyi. Yedek parçaları bol bulunuyor ve fahiş fiyatlar değil naked tarzı güzel üzmeyen bir motor. RS 200 granajlarıyla ve yedek parçalarıyla ufak düşmelerde bile insanın içini yakar ve yedek parçaları NS 200 kadar uygun değil. Senin seçimine bağlı. Piyasası olan tutulmuş kaliteli Hindistan motorlarıdır. İkisinin de seni üzmeyeceğini garanti ederim. Herhangi bir sorunuz varsa sorabilirsiniz sahip olduğum bilgilere göre size yardımcı olmaya çalışırım.

Az çok bir bilgim var. Fiyat konusu olarak NS 200 her açıdan daha iyi. Yedek parçaları bol bulunuyor ve fahiş fiyatlar değil naked tarzı güzel üzmeyen bir motor. RS 200 granajlarıyla ve yedek parçalarıyla ufak düşmelerde bile insanın içini yakar ve yedek parçaları NS 200 kadar uygun değil. Senin seçimine bağlı. Piyasası olan tutulmuş kaliteli Çin motorlarıdır. İkisinin de seni üzmeyeceğini garanti ederim.
Hocam benim de gönlüm NS'den yana peki model hakkında hangi yıl da çıkmış olanlardan tercih etmeliyim. Bazı videolarda kronik sıkıntılar olduğu söylendi kafamı karıştırdı

Hocam benim de gönlüm NS'den yana peki model hakkında hangi yıl da çıkmış olanlardan tercih etmeliyim. Bazı videolarda kronik sıkıntılar olduğu söylendi kafamı karıştırdı

Hocam bütçenizi tam olarak bilmiyorum fakat 2014-2015 yıllarından uzak durabilirsiniz. İlk seri üretimi olduğu için kronik bir sorun var ise onlarda vardır. En düşük 2016 modelini tercih etmenizi tavsiye ederim. Bütçenizin el verdiği en yeni modeli almak en az hata riskine sahip olmaktır.

Hocam bütçenizi tam olarak bilmiyorum fakat 2014-2015 yıllarından uzak durabilirsiniz. İlk seri üretimi olduğu için kronik bir sorun var ise onlarda vardır. En düşük 2016 modelini tercih etmenizi tavsiye ederim. Bütçenizin el verdiği en yeni modeli almak en az hata riskine sahip olmaktır.
Peki hocam. Ben Bajaj'ı fiyat performans olduğu için seviyorum. Başka önerebileceğiniz marka var mı?
Bajaj gibi performans ve fiyat dostu.

Ben, yeni NS 200 aldım ama Bajaj Pulsar'ın muadili olarak; yine bir Hint olan Hero'nun Hunk 200 ve XPulse 200T modelleri var. Pulsar'ın bilinirliği var ancak Hero modellerinin de 5 sene garantisi var. Servis yaygınlığı konusunda Hero, bir sıkıntı yaşatır mı bilemiyorum ama kalite olarak Bajaj'dan geride değil. Yakından gördüm, XPulse 200T, Pulsar'dan daha kaliteli bir detay işçiliğine sahip. Ben tercihimi kolaycılığa kaçıp, Bajaj'dan yana kullandım ama Hero seçimi de kesinlikle hatalı olmazdı. İnceleyebilirsiniz.

Bütçem değişkenlik gösterebilir. Lakin en fazla 30 binleri bulabilirim.
CF Moto vardır hocam. Fakat bütçe verebilirseniz model önerebilirim. Fakat F/P olarak ben Bajajdan şaşmazdım hocam doğru yoldasınız.
Hocam birde ilanlarda NS200 ve NS200 ABS şeklinde ilanlar var. ABS'li olanın tabi ki de iyi olacağını düşünüyorum. Ama belki ABS performansı düşüktür falan boşuna para vermeye gerek duyulmaz diye soruyorum.

Bütçem değişkenlik gösterebilir. Lakin en fazla 30 binleri bulabilirim.

Hocam birde ilanlarda NS200 ve NS200 ABS şeklinde ilanlar var. ABS'li olanın tabi ki de iyi olacağını düşünüyorum. Ama belki ABS performansı düşüktür falan boşuna para vermeye gerek duyulmaz diye soruyorum.
Hocam pulsar brembonun alt markasi olan bybre fren sistemlerini kullanıyor. Abs sistemi de gayet kaliteli ve önemli kazaları engelliyor. Abs olandan ancak mümkünse 2017 ve üzeri bir model alınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı