Bakımı en kolay evcil hayvan nedir?

Muhabbet kuşu en kolayı aslında. Yem ve suyu ver. Kafesini temizle. Vitaminlerini ver. Bitti gitti. :D Fakat kedi beslemek de kolay diyebilirim.

Saydıkların dışında hamster bakılabilir. Gerçi kediye, kuşa izin vermeyen ailenin hamster'a izin vermesi zor.
Hocam ama aşırı tatlılar. Tek sıkıntısı o toplarda gezinmesi. Yanlışlıkla üstüne basmıştık kırılmıştı topu.
Muhabbet kuşu en kolayı aslında. Yem ve suyu ver. Kafesini temizle. Vitaminlerini ver. Bitti gitti. :D Fakat kedi beslemek de kolay diyebilirim.
Hocam sabahları öyle bir ötüyorlar ki almayın. Biz saldık. Çok ses yapıyorlar.

İşte ötsün diye alıyorum ben de. :D Kedi zaten ayrı bir manyak. Uyandırma servisi görevi görüyor. Köpeğimi saymıyorum. :D
Hocam köpek çok iyi bir dost. Bazen insanlardan bile sadık oluyor. Kuşlara gelince ötmesi öyle değil. Acayip ötüyor. Sanki ölüyor gibi bağırıyor cırtlak bir şekilde.

Olsun gene de fanusun kör veya şaşı etme durumları var ayrıca betta için önerilen 20 litre.
O zaman 20 litre bir fanus içinde betta bakabilir konu sahibi. Çok zor değil bakımı kısacası. İsterseniz içine 1 adet elma salyangozu da atabilirsiniz. Fazlası suyu bozuyor. Üstünü de tel gibi bir şeyle kapatın ki camdan tırmanıp dışarı kaçmasın. @Arkhelly

Yeni konular

Geri
Yukarı