Bakımları yeni yapılmasına rağmen MSI GF65THIN ısınıyor

salihkara

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar bundan 2 hafta önce bir laptop satın aldım aldığım gibi termal macun değişimi ve fan temizliğini yaptırdım. Aynı zamanda fan kontrollerini yaptım sağlam mı diye fakat CPU daha %20 yükü geçmeden 95 dereceyi görüyor. Bilgisayar marka model MSI GF65THIN 10ser şimdiden teşekkür ederim.

Dosya Ekleri

• sıcaklık.PNG
    sıcaklık.PNG
    24,3 KB · Görüntüleme: 18
Bakım sırasında hangi macunu kullandılar. Daha önce de bir konuda noname macun sürdürüp eskisinden daha çok ısınıyor diyen birini görmüştüm. Aklıma o geldi.

Hocam sorun fandaymış biraz kontrol ettim Dragon Center'da ki modlar arasında geçiş yapınca 1. fan sabit çalışıyor 2. fan bir 10 sn çalışıp daha sonra kapanıyor fanı söktüm kontrol ettim fan çalışıyor fakat bilgisayar açıkken çalışmıyor veya harici klavyeyi ve fareyi söküp takınca anlık olarak bir 10 sn çalışıyor tekrar kapanıyor bilgisi olan veya daha önce denk gelen oldu mu hiç böyle bir duruma.

Fanların biri işlemci biri ekran kartı için, bende de Thin 10 638 xtr vardı oyun oynamadığım zaman GPU fanı pek çalışmazdı.

Silent modda kullanırsan yanıyor laptop, en azından dengelide kullanmalısın. Onda da yanıyor bu arada Thin modelleri gerçekten ısınıyor. Ben undervolt yapmıştım acayip etki etmişti 20 derece kadar. Sana da öneririm.

CPU fanı devre dışı kalıyor hocam sıcaklık 95 dereceyken.
O zaman sebebini bilmiyorum.

Silent modda kullanırsan yanıyor laptop, en azından dengelide kullanmalısın. Onda da yanıyor bu arada Thin modelleri gerçekten ısınıyor. Ben undervolt yapmıştım acayip etki etmişti 20 derece kadar. Sana da öneririm.

O zaman sebebini bilmiyorum.

Genelde uç performansta veya dengelide kullanıyorum hocam ama fan devre dışı kalıyor çok garip bir durum ilk defa denk geldim.

Geri
Yukarı