Çözüldü Bakır boruların üstüne kağıt yerleştirmek

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ThePeople

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar, son zamanlarda çok konu açtığımın farkındayım. Elimde bir bilgisayar var bu bilgisayar bana sıfır olarak gelmedi. 2 yıl aradan sonra termal macun yenilemek için bilgisayarı açtım ve gördüğüm manzara dehşet vericiydi. İşlemcinin üstündeki bacaklardan 2 tanesinin vida yerleri çıkıktı. Yani kısaca bakır boru işlemcinin üzerine baskı yapmıyordu. Ben de termal macunumu vs. sürdüm ve kapatmadan önce bir şey geldi aklıma. Tam işlemcimin ve ekran kartımın üzerine denk gelecek şekilde 8'e katladığım bir kağıt koydum(işlemciye bacaklar yerine baskı yapsın diye) ve nispeten(7-8 derece) sıcaklık fark etti. Bunun uzun vadede bir zararı olur mu öğrenmek için geldim. Bu arada bahsetmediğimi fark ettim de bilgisayarım laptop.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Bunu daha önce deneyip tecrübe eden kimse olmamıştır sanırım. Çalışıyorsa dokunma derim. Birazcık stres testine sok bilgisayarını şöyle bir koku vb. gelmiyorsa kağıt tehlikeli bölgede demek değildir. Kullanmaya devam edebilirsin.

Geri
Yukarı