PSU cover üzerine fan yerleştirmek

kr0nos6

Picopat
Kasa: XPG barrlecruiser.
PSU: Corsair RM 750.
Öncelikle şunları açıklayım: PSU'nun fanları aşağı bakıyor ve kasanın altında açıklık(toz filtresi) bulunuyor.
Elimdeki fanı PSU, ekran kartı ve kasa içi genel sıcaklığı olumlu etkileyecek şekilde yerleştirmek istiyorum.
Kasamda üst tarafta 360mm lq mevcut(egzoz) bir adet de arka egzoz fanı mevcut.
Fanı koymak istediğim yeri işaretledim (nasıl koymam gerektiğini ve olumlu olur mu belirtirseniz sevinirim)

Ekran Alıntısı.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Fazla da gerekli değil. Dikey ekran kartı kullanan kasalar için olabilir. Ekran kartı fanları sıcak havayı atar. Siz, fan koyarsanız çakışma olur. Zaten alt tarafa üflemesi fayda etmez. Ön fanlar ve egzoz fanı iyi olsun yeterli olacaktır.

Fazla da gerekli değil. Dikey ekran kartı kullanan kasalar için olabilir. Ekran kartı fanları sıcak havayı atar. Siz, fan koyarsanız çakışma olur. Zaten alt tarafa üflemesi fayda etmez. Ön fanlar ve egzoz fanı iyi olsun yeterli olacaktır.

Ben de böyle bir işe girmek istemiyorum lakin sistem çok ısınıyor. Buna çare olarak elimden sadece fan gelir nereye takmak CPU ve GPU için en sağlıklısı olur?

Kasa mesh panel değil mi? Önde 3 fan ve egzoz fanı yeterli olur.

Olur hocam. Tepe fanları, sıcağı dışarı atar. SYS FAN girişine takabilirsiniz.

Olur hocam. Tepe fanları, sıcağı dışarı atar. Sys fan girişine takabilirsiniz.

Hocam tek bir sıkıntı var. Fanları metale bağladığım zaman döner mi emin değilim.
Resmini koyduğum metal panele alttan radyatör bağlı ve fanları egzoz şekilde. Yeni olarak takacağım fanları da egzoz olarak takmam lazım bu da metalle temas eder mi sorusunu doğurdu.
Ekran Alıntısı.PNG

Hocam, deneyebilirsiniz. Egzoz fanı veya ön fanlardan birisini söküp deneyin. Daha garanti olur.

Geri
Yukarı