Baldur gate 3 sizce nasıl bir oyundur?

tensa_zangetsu

Centipat
Arkadaşlar sinematikler iyi hoş güzel. Bazı olaylar için zar atarak da güzel sahneler görüyoruz lakin oynanış mekaniği çok ama çok kötü. Oyunu bırakma sebebim olacak. Sizce nasıl bir oyun?

Starfield daha güzel bir oyun bence. Herkes kötüledi ama FPS mekanikleri çok güzel, kötü değil o kadar. Oynattırıyor kendini yani.

2'si bambaşka tür oyunlar alakaları yok. Sen ne tür seviyorsan onu oynarsın herkesin sevdiği tür vardır FPS seven adam stratejinin en iyi oyununu versen de sevmez mesela? Bazıları da her tür oyunu sever. O yüzden birbirleri ile karşılaştırırken aynı tür oyunları yorumlamak lazım.

Baldur's Gate 3 hem basından hem de kullanıcılardan Starfield'e göre çok daha olumlu yorumlar almış bir oyun. Tarzı size hitap etmiyor olabilir bana da etmiyor o yüzden oynamıyorum ama bu kötü bir oyun demek değil kesinlikle.

Elma ile armutu kıyaslıyorsunuz. Oyunun türü zaten sıra tabanlı RYO, bu sistemi sevmiyorsanız bile oyunun temel özelliği olsa da tek önerdiği şey değil. Baldur's Gate 3 mülemmel oyundur.

Elma ile armutu kıyaslıyorsunuz. Oyunun türü zaten sıra tabanlı RYO, bu sistemi sevmiyorsanız bile oyunun temel özelliği olsa da tek önerdiği şey değil. Baldur's Gate 3 mülemmel oyundur.
İkisi de RPG oyun. Hikayesi güzel sarıyor ama sırf şu sıra tabanlı olması yüzünden bayıyor. Halbuki oyun, gerçek zamanlı aksiyona da çok müsait bir yapıda yani. Neyse yapanların bir fikri vardır elbet.

Starfield tarihi eser motorundan kurtulsun da sonra gelmiş geçmiş en iyi RPG oyunlarından biri ile kıyaslarız.

Ben Baldur's Gate 3'ün aşırı abartıldığını düşünüyorum, daha önceden divinity 1 ve 2'yi oynamış biri olarak Baldur's Gate'de 70 saate yakın gameplayim var ama divinity serisinin verdiği haz yok maalesef, öncelikle kamp fikri saçma sapan bir durum olmuş büyü kullanabilmek için devamlı aynı şeyi yapmak sürekli kampa gitmek gerekiyor haliyle büyücü veya büyü yapan herhangi bir karakterle oynamaktan nefret ediyorsun, her şeye zar atmak bana göre kötü örneğin el becerin ne kadar yüksek olursa olsun çok değersiz bir şeyi çalmaya çalışırken bile yakalanabiliyorsun, savaş sisteminin aşırı hantal olduğunu düşünüyorum evet satranç gibi evet strateji istiyor ama divinity serisini de baz alırsam ki onlar da base turn RPG Baldur's Gate bambaşka bir sevide kötü sıkıcı seviyede yavaş o yüzden mümkün mertebe savaşa girmeden ilerlemeye çalıştım Bard'la ama o haliyle de bir yerde sonra yine sıkmaya başlıyor sonunu göremedim oyunun görmek de ister miyim hiç sanmıyorum.

Benim tavsiye çöpe atacak booool bol vaktim var alakalı alakasız gözüme takılan her şeyi okumayı ve izlemeyi severim diyorsan evet Baldur's Gate 3 güzel bir oyun.

Ben Baldur's Gate 3'ün aşırı abartıldığını düşünüyorum, daha önceden divinity 1 ve 2'yi oynamış biri olarak Baldur's Gate'de 70 saate yakın gameplayim var ama divinity serisinin verdiği haz yok maalesef, öncelikle kamp fikri saçma sapan bir durum olmuş büyü kullanabilmek için devamlı aynı şeyi yapmak sürekli kampa gitmek gerekiyor haliyle büyücü veya büyü yapan herhangi bir karakterle oynamaktan nefret ediyorsun, her şeye zar atmak bana göre kötü örneğin el becerin ne kadar yüksek olursa olsun çok değersiz bir şeyi çalmaya çalışırken bile yakalanabiliyorsun, savaş sisteminin aşırı hantal olduğunu düşünüyorum evet satranç gibi evet strateji istiyor ama divinity serisini de baz alırsam ki onlar da base turn RPG Baldur's Gate bambaşka bir sevide kötü sıkıcı seviyede yavaş o yüzden mümkün mertebe savaşa girmeden ilerlemeye çalıştım Bard'la ama o haliyle de bir yerde sonra yine sıkmaya başlıyor sonunu göremedim oyunun görmek de ister miyim hiç sanmıyorum.

Benim tavsiye çöpe atacak booool bol vaktim var alakalı alakasız gözüme takılan her şeyi okumayı ve izlemeyi severim diyorsan evet Baldur's Gate 3 güzel bir oyun.
Ya benim aslında günde 6-7 saat vaktim oluyor. Bu oyunun içeriği güzel öyle, sıkmıyor.

Oyun içeriği şöyle, koskoca bir dünya var ve kafana göre takılıyorsun.

Lakin şu savaş mekaniğini hiç beğenmiyorum. Gerçek zamanlı olsa, güzel olurdu ama yapmamışlar. Gerçek savaş mekaniğine de uygun bir yapısı var yani. Oyunu oynarken anlıyorsun bunu.

İkisi de RPG oyun. Hikayesi güzel sarıyor ama sırf şu sıra tabanlı olması yüzünden bayıyor. Halbuki oyun, gerçek zamanlı aksiyona da çok müsait bir yapıda yani. Neyse yapanların bir fikri vardır elbet.

İlk iki oyunda sıra tabanlıydı üçüncü oyununda sıra tabanlı olması galip değil, sonuçta bu bir devam oyunu, şahsi fikrim sıla tabanlı oyunlarda bayağı güzel ör:
Xcom serisi
Darkest Dungeon
Fallout 1 ve 2
Battle Brothers
Sheltered
Divinity: Original Sin 2
Dragon Age bile kısmen sıra tabanlı bir oyun.

Şunu da söyleyebilirim, bu oyun gerçek zamanlı bir aksiyon oyunu olsaydı bu kadar tutmazdı.

Yeni konular

Geri
Yukarı