Çözüldü Baldur's Gate 3 konsantrasyon nasıl çalışır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Phoremnqart

Hectopat
Bu konsanstrasyonun tam olarak nasıl çalıştığını anlatabilecek var mı? "konsantre patlama" diye bir büyü var ama kullanamıyorum, onu kullanmak için ne yapmam lazım? Nasıl konsantrasyon kazanacağım?

Çözüm
Eki Görüntüle 1892019

Peki konsantre nasıl oluyoruz bu büyü savaşta hiçbir şekilde açılmıyor.
Üstüne gelip açıklamasını atar mısınız?

Konsantre olmak için bir şey yapmanıza gerek yok. Bazı büyüler kendileri konsantrasyon gerektirir, yazar zaten, otomatik olarak siz büyüyü yapınca konsantre olmuş olursunuz.

Wiki'den buldum şimdi bu özelliği. Kullanmak için "başka bir büyüye" konsantre durumda olmanız lazım. O büyünün konsantrasyonunu bozarak tek seferlik bir patlama yaratıyor.
Her an sadece 1 özelliğe konsantre olabilirsiniz. Yani konsantrasyon gerektiren 2 özelliği aynı anda açamazsınız, ikinciyi açtığınızda ilki kapanır. Kazanılan bir şey değil yani, büyüyü kullandığınızda otomatik olarak konsantre oluyorsunuz, büyünün devamlılığı için konsantrasyonun bozulmaması gerekir anlamına geliyor.

Herhangi bir sebeple hasar yediğinizde de constitution kullanarak bir save zarı atılıyor otomatik, başarılı olursa konsantrasyonunuz bozulmadan o büyüyü/özelliği kullanmaya devam ediyorsunuz. Düşmanlar için de geçerli bu, onların da zaman zaman konsantrasyon ile kullandığı özellikler/büyüler oluyor, bozmak için hasar yapmanız lazım.

Bahsettiğiniz büyünün fotoğrafını atar mısınız? Türkçesini bilmiyorum büyülerin.

bu.png

Eki Görüntüle 1892019

Üstüne gelip açıklamasını atar mısınız?

Konsantre olmak için bir şey yapmanıza gerek yok. Bazı büyüler kendileri konsantrasyon gerektirir, yazar zaten, otomatik olarak siz büyüyü yapınca konsantre olmuş olursunuz.

Wiki'den buldum şimdi bu özelliği. Kullanmak için "başka bir büyüye" konsantre durumda olmanız lazım. O büyünün konsantrasyonunu bozarak tek seferlik bir patlama yaratıyor.

Çözüm
Eki Görüntüle 1892032

Konsantrasyon gerektiren büyülerde bu şekilde aşağıda "konsantrasyon" yazar. Her büyüde yok bu gereklilik. Siz o özellik için önce bu şekilde konsantrasyonlu büyü yapacaksınız.

Anladım teşekkür ederim. Oyunda hiç konsantre büyü kullanmadığım için arasındaki farkı anlamamışım.

Yeni konular

Geri
Yukarı