Baldur's Gate 3 sevemedim

Yani sen akıcı bir aksiyon arıyorsun gibi geldi. Bu tarz sıra tabanlı bir oyun keyif vermiyorsa zorlamana gerek yok. Keyif aldığın özendiğin canın çektiği bir zaman oynaman daha iyi olacaktır.

Baldur's Gate 3 benim de tür olarak yeni deneyimlediğim bir oyun ama mükemmel ötesi zevk aldım.

Bir de ben kitap okur gibi odaklanıp oynuyorum sorun o bence sıra tabanlı savaşa alıştım çünkü sadece nasıl çok odaklanmadan oyun oynar gibi oynarım yanı nasıl eğlenmek hedefim olur umarım anlatabilmişimdir.

Bu tarz oyunlar aksiyondan ziyade hikayesi ve RPG ögeleri için oynanır. Bu oyunda ekstra sinematik var bu sayede okumak sıkmıyor. Oyunu bitirmek için oynamayın, videolar izlemeyin, bir bölgeye girince illa her yeri keşfedeceğim düşüncesine kapılmayın. Merak ediyorsan gir etmiyorsan girme hiçbir şey kaybetmezsin. 110.u saate giriyorum hala act1 deyim :D

YT'den hiç izlemedim dediğim gibi oyun oynar gibi değil de kitap okur gibi Full odak yapıyorum bunu kırsam saracak oyun yardım eder misiniz ne dediğim anlaşılmıştır umarım.

Bir de ben kitap okur gibi odaklanıp oynuyorum sorun o bence sıra tabanlı savaşa alıştım çünkü sadece nasıl çok odaklanmadan oyun oynar gibi oynarım yanı nasıl eğlenmek hedefim olur umarım anlatabilmişimdir.

YT'den hiç izlemedim dediğim gibi oyun oynar gibi değil de kitap okur gibi Full odak yapıyorum bunu kırsam saracak oyun yardım eder misiniz ne dediğim anlaşılmıştır umarım.
Hocam dos ile başladım ben bu seriye, bende sizin gibi oturup kitap okur gibi oynuyordum hatta 2-3 kere bıraktım başlamadım uzun bir süre, sizde eğer sıkılıyorsanız zorlamayın bırakın bir süre sonra tekrar denersiniz.
Dos 2 de şu an 330 saatim var :D
Bd3 de ise dediğim gibi 110. Saatteyim.

Anlıyorum. Seni gaza getirecek Baldur's Gate videoları izle. Oyun ile ilgili bir şeyler takip et. Heveslen canın çeksin öyle gir. Şu an kafanda şüpheyle girersen bence oyun akmaz.

Anlıyorum. Seni gaza getirecek Baldur's Gate videoları izle. Oyun ile ilgili bir şeyler takip et. Heveslen canın çeksin öyle gir. Şu an kafanda şüpheyle girersen bence oyun akmaz.

Tamamdır yeni save açtım zaten daha ilk bölgedeydim dağ geçidine yeni geçmiştim çok kayıbım yok.

Bu tarz oyunlar aksiyondan ziyade hikayesi ve RPG ögeleri için oynanır. Bu oyunda ekstra sinematik var bu sayede okumak sıkmıyor. Oyunu bitirmek için oynamayın, videolar izlemeyin, bir bölgeye girince illa her yeri keşfedeceğim düşüncesine kapılmayın. Merak ediyorsan gir etmiyorsan girme hiçbir şey kaybetmezsin. 110.u saate giriyorum hala act1 deyim :D

Hocam nasıl ya? Ben 40. saatteyim Act 2'ye yeni geçtim ama her şeyi bitirdiğimi sanıyordum Act1 de. Siz ne yaptınız öyle.

Tamamdır yeni save açtım zaten daha ilk bölgedeydim dağ geçidine yeni geçmiştim çok kayıbım yok.
Madem deneyeceksinz oynamayı tavsiye vereyim.
- kendine bir sınıf ve ırk belirle, ben medela drow ve paladin oynuyorum. Buff ile 5 levelda falan 120 canlars 2-3 vurabiliyorum.
Drow neden seçtim orklar falan seni gördüğü an saygı duyuyor çok zevkli oluyor oyun :D
- etrafta bulduğun her şeyi al ve kitapları oku ( okumak zorunda değilsin, oku tuşuna bas kapst kitabı yoksa okunacak gibi değil sadece görev varsa diye diyorum )
- zorluk seviyesini kolayda oynuyorsan ortaya çek, savaşlarda zorlanırsan oyun seni taktik yapmaya itedek bu sayede daha çok zevk alırsın oyundan.
- eğer zorlanıyorsan savaşlarda ( oyun başındaki gemide savaştığımız komutanı öldürürsen kılıcı düşüyor seni baya idare eder )
- yanına alacağın yoldaşlar çok önemli. Mesela laezel ve shadowhearth sürekli birbirlerine laf atıyor bu da dinlemesini keyifli kılıyor :D. Diğer karakterlerdede özel durumlar var.
- sürekli oyunu kaydet

Hocam nasıl ya? Ben 40. saatteyim Act 2'ye yeni geçtim ama her şeyi bitirdiğimi sanıyordum Act1 de. Siz ne yaptınız öyle.
Hiç sorma ya act2 ye geçince nedense hep karakterimden sıkılıyor tekrar başlıyorum :D bu sefer geçeceğim ama drow paladin tam benlik ( umarım :D )

Madem deneyeceksinz oynamayı tavsiye vereyim.
- Kendine bir sınıf ve ırk belirle, ben medela drow ve paladin oynuyorum. Buff ile 5 levelda falan 120 canlars 2-3 vurabiliyorum.
Drow neden seçtim orklar falan seni gördüğü an saygı duyuyor çok zevkli oluyor oyun :D
- Etrafta bulduğun her şeyi al ve kitapları oku ( okumak zorunda değilsin, oku tuşuna bas kapst kitabı yoksa okunacak gibi değil sadece görev varsa diye diyorum )
- Zorluk seviyesini kolayda oynuyorsan ortaya çek, savaşlarda zorlanırsan oyun seni taktik yapmaya itedek bu sayede daha çok zevk alırsın oyundan.
- Eğer zorlanıyorsan savaşlarda ( oyun başındaki gemide savaştığımız komutanı öldürürsen kılıcı düşüyor seni bayağı idare eder )
- Yanına alacağın yoldaşlar çok önemli. Mesela laezel ve shadowhearth sürekli birbirlerine laf atıyor bu da dinlemesini keyifli kılıyor :D. Diğer karakterlerdede özel durumlar var.
- Sürekli oyunu kaydet.

Zaten bunları bilerek başlamıştım coop oynadım başta arkadaş bayağı bilgiliydi başta komutanı filan kestmiştik yardım için sağ ol şu anlık bıraktım ileride canım çekerse oynarım şu anlık Starfield oynayıp eğleneceğim.

Geri
Yukarı