Baldur's Gate 3 vs Dying Light 2

TürkPcPro

Kilopat
Arkadaşlar malum Steam yarın dolar kuruna geçiyor. CS kasalarımı sattım toplam 1000 TL falan yaptı. 270 TL'ye Battlefield 1 aldım. Şimdi 798,80 TL bakiyem var. Daha satmadığım 30 tane kasam var. Sizce ne yapmalıyım? Hepsini satıp Baldur's Gate + Dying Light 2 mi alayım sizce hangisi daha iyi ve parasına değer. Kasaları satmalı mıyım satmamalı mıyım? O da var. Çıkmaza düştük. 🥲 Bunların dışında alınması gereken, alması mantıklı oyunlar varsa o önerilere de açığım.

Kur değişikliğinden sonra kasa fiyatları değişmeyecek, hepsini satıp aklınızdaki iki oyunu da alabilirsiniz ki ikisi de fiyatına değecek oyunlar.

Hocam ikisi çok ayrı türler Baldur's Gate 3 benim için en sevdiğim oyunlarda ilk 3'e çok rahat girer fakat crpg sevmeyen birini sıkabilir Dying Light 2 genel kitleye daha çok hitap ediyor ama ben ilk oyundaki tadı pek alamadım nedense ikisi arasında karar vermek gerekirse BG3 açık ara tercihiniz olmalı.

İki oyun da çok iyidir ve Steam dolara geçtikten sonra bu fiyata bulunmayabilir ama şöyle bir durum var ki BG3 pc için sadece steam'de satılıyor. Dying Light 2 Epicte de var. Steam yarın dolar kuruna geçeceği için bugün BG3 alın. Sonra steamde alakasız bir fiyatta olsa dahi Dying Light 2 eski fiyatından alma şansınız olucak Epic üzerinden. Bence dediğim gibi yapmak en mantıklısı. İkisini de alırsınız.

İki oyun da çok iyidir ve Steam dolara geçtikten sonra bu fiyata bulunmayabilir ama şöyle bir durum var ki BG3 PC için sadece Steam'de satılıyor. Dying Light 2 Epic'te de var. Steam yarın dolar kuruna geçeceği için bugün BG3 alın. Sonra Steam'de alakasız bir fiyatta olsa dahi Dying Light 2 eski fiyatından alma şansınız olacak Epic üzerinden. Bence dediğim gibi yapmak en mantıklısı. İkisini de alırsınız.

Yeni gelecek sistem büyük oyunları etkilemiyor hatta yanılmıyorsam Baldur's Gate fiyatı 40 TL düşüyordu yeni sistemde.

Eğer larian Steam'in önerdiği fiyat üzerinden koyarsa. Bunun garantisini kimse veremez. Olmadı oyun 1700 TL oluyor. Larian önerilen fiyattan koysa dahi bekletmenin bir anlamı yok bence.

Nispeten bağımsız firmalar belirtilen fiyat üzerinden sunarlar diye düşünüyorum bunu yapmayacak olanlar EA Ubisoft Rockstar gibi baba firmalar olacaktır ama dediğin gibi pek güven olmaz bekletmenin lüzumu yok.

Dying Light 2 Aldım arkadaşlar. Şimdi 7 tane daha kasa sattım onunla da Forza Horizon 4 Alacağım. Belki Stalker 2 de alabilirim ama sistem yetmiyor sanırım... Teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı