Baldur's Gate 3 Zamlandı!

Bunlar oyuna çıkana kadar zam yapmayacağız dememişlerdi hatta defalarca sordular Türkiye için zam olacak mı diye hayır dedi adamlar. Şimdi bu ne oluyor anlamadım. Sırf böyle dediler diye çıkış tarihinde alacaktım oyunu böyle bir açıklama yapmasalardı çoktan almıştım oyunu. Sabah sabah aşırı sinirim bozuldu.
31 ağustosa kadar bu fiyatta da kalmaz. Oyun yanlış hatırlamıyorsam erken erişime 2020 yılında çıkmış ve daha yeni zam yaptı.

Senin değersiz paran kimin umurunda adamlar oyunu 60 dolardan satıyor kur neyse çevirir satar. Şimdiye kadar da 250 TL'ye bedavaya sattı zaten almayana müstahak iyi oldu ağlayın şimdi. Ben bu oyunun büyük hayranıyım sürekli takip ederim. Oyuna zam yapılmadı 60 dolar hala fiyatı. Senin paranın değeri yok ise adamlar ne yapsın?

Yeni gençlik okuduklarını da anlamıyor veya duymak istediği gibi eğip büküyor. EA da oyunun fiyatı değişmeyecek dediler. Yani bunun anlamı oyun indirime girmeyecek ve dolar üzerinden 60 dolar olarak aynı kalacak. Biri de takmış zam gelmeyecek dendi diye zam gelmedi zaten gelmedi. 60 dolardan 70 dolara çıkmadı oyun. Sen bedavaya alıyordun sadece artık o kadar bedavaya alamayacaksın.
Keşke oyunun çıkışını öne çekselerde oynasak ya. Sizce tam sürümde kaç gb yer kaplar fikriniz var mı?

Son düzenleme:
Öne çekme gibi bir ihtimal yok ama asıl umarım ertelenmez. Şu an 79 GB yer kaplıyor tam sürümde çok fazla değişeceğini düşünmüyorum. Zaten güzel sıkıştırma yaptılar daha önce 105 GB yer kaplıyordu.
@nesli33

Öne çekme gibi bir ihtimal yok ama asıl umarım ertelenmez. Şu an 79 GB yer kaplıyor tam sürümde çok fazla değişeceğini düşünmüyorum. Zaten güzel sıkıştırma yaptılar daha önce 105 GB yer kaplıyordu.
@nesli33
Steam de 105 GB görünüyor ve söylenenlere göre erken erişim oyunun %10 luk kısmıymış. Ben kaplayacağı alanın üzerinde olur diye düşünüyorum. Bir sorum var erken erişim tam sürüme geçtiğinde biz güncelleme mi yapacağız nasıl bir yükleme olacak bilmediğim için soruyorum.

Bende Steam' de oyun şu an yüklü oynuyorum ve 79 GB yer kaplıyor. 105 GB eskidendi yazdığım gibi. Erken erişim oyunun %30 luk kısmı. Aslında erken erişimden çıkıp tam sürüme geçince her oyunda kaplanan alan artmıyor. Oyununa göre bu değişiyor. Oyunun tamamı yüklüdür zaten şu an sadece erişemiyoruz. Tam sürüme geçince eğer oyun yüklüyse güncelleme alacaksınız.
@nesli33

@Spectre1 şu aşağılık kompleksini bırak önce. Ben de başkaları da Steam kuru güncellediği zaman açıkça yazdık bunu Ocak ayında. Ve zam gelip gelmeyeceğini sorduk. Onlar da erken erişim için fiyat değişmeyecek yazdı. Şimdiyse değiştirdiler. Ben de bunla ilgili yeni bir ticket attım. Cevabını yukarıda paylaşmıştım. Şimdi attığım ticketın içeriğini de atayım. Olayı bilenlerin derdi zam değil, bunun olup olmayacağını sorduğumuzda hayır deyip zam yapmaları. Zamdan sonra da erken erişim fiyat politikasında düzenleme yapmışlar. Bunu en başından yapsalardı ve benim gibi ticket atanlara adam gibi cevap verselerdi bu kadar kişi mağdur olmazdı.

Hi, I sent a ticket with title "Will Turkey price increase?" on 01.10.2023. It's about "Valve increased Steam recommended price in my country. Will the game price increase too." Because the game equalled to like 13 $ in my country. The support said "No, pricing will not change during the development of the game or upon release." But it changed. I have already mentioned to the games price lower than US price. I understand that price increase, our currency is low But at least you could have informed to about this. So we could buy this game before the price increase. Paradox Interactive did it and we bought games/DLC's. I have a favor to ask you. Could you sell the game at the old price just for a few hours? So we have chance to buy with fair price at last time. I know peoples who wants to play this game. Baldur's Gate III has language support and we can't benefit it. Because it's expensive to us.

Zam yiyecegini bildigim icin almistim. Hem mukkemel bir oyun.

Az once oyunlarima bakarken fiyatinin arttigini gordum. Iyi ki almisim 180'e.

Sosyalde biri Steam bakiyesi satiyordu o sayede indirimli almistim. Bakiye satanlardan bakiye alirken dikkatli olun. Faturasi durmuyor ve hesap guvenilir degilse calinti kartla yapilan hediyeler geri alinip kart sahibine iade ediliyor. RIski de var yani.

Yeni konular

Geri
Yukarı