BalenaEtcher Linux'ta USB görünmüyor

trans_women

Hectopat
Makaleler
4
Linux Mint Xfce kullanıyorum. Etcher yazılımı ile USB belleğime Linux yazmak istiyorum ama ne kadar denesem de flash belleğimi görmüyor. Farklı USB portları ve farklı USB'ler kullandım ama nafile. Fotoğraflar aşağıda. Bu arada, Etcher'i appımage olarak açıyorum. Appımage dosyasına okuma ve yazma izinleri vermeyi unutmadım ve sudo iznini de verdim.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü_2021-07-02_14-56-59.png
    Ekran görüntüsü_2021-07-02_14-56-59.png
    41 KB · Görüntüleme: 36
  • Ekran görüntüsü_2021-07-02_14-57-16.png
    Ekran görüntüsü_2021-07-02_14-57-16.png
    41,6 KB · Görüntüleme: 34
Linux Mint Xfce kullanıyorum. Etcher yazılımı ile USB belleğime Linux yazmak istiyorum ama ne kadar denesem de flash belleğimi görmüyor. Farklı USB portları ve farklı USB'ler kullandım ama nafile. Fotoğraflar aşağıda. Bu arada, Etcher'i appımage olarak açıyorum. Appımage dosyasına okuma ve yazma izinleri vermeyi unutmadım ve sudo iznini de verdim.
Etcher sorunlu hocam. Siz başka bir dağıtıma mı geçmek istiyorsunuz?

Gnome-disk-utility kullan. Etcher'in bu sorunu oldukca populer, cozen olmamis sanirim.

Bir de masaustu ortami degistirmek icin yeniden kurulum yapmaniza gerek yok.

Aslında çözümü çok kolay, sorun Etcher'den de kaynaklanmıyor. Ama paylaşmaya değmiyor maalesef.

Linux Mint'eyseniz, ISO yazdırmak için kendi aracını (mintstick) kullanın. Kendi aracı Linux ISO'larını yazdırmada Etcher'den daha başarılı.

Aslında çözümü çok kolay, sorun Etcher'den de kaynaklanmıyor. Ama paylaşmaya değmiyor maalesef.

Linux Mint'eyseniz, ISO yazdırmak için kendi aracını (mintstick) kullanın. Kendi aracı Linux ISO'larını yazdırmada Etcher'den daha başarılı.
Bunu bilmiyordum. 'Etcher daha başarılı olmalı' diye varsaydım. Değerli bilgileriniz için teşekkürler.

Geri
Yukarı