Balığım Ters Yüzüyor

• Konuyu başlatan UBerk
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 35
  • Görüntüleme 57B
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

UBerk

Megapat
Sosyal Tayfı
Makaleler
8
3 gündür bu şekilde. Arada bir normal yüzmeye çalışıyor sonra tekrar bu hale geliyor. Yüzünde siyah bir şey çıkmış. Halen yaşıyor. Sizce ne yapmalıyım? 3 gündür hiç dışkı bırakmadı. 3 yaşında.
Video:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Balığa yeşillik atmalısınız. Ispanak, maydanoz gibi ufak yeşillikler atarsanız, attıklarınız dibe çökecek ve orada tükettiğinde düzelecek. Balığınızın hava kesesinde fazla hava var, bu yüzden ters dönüyor ama çırpındığında düzeliyor, her ne kadar boşa kürek çekiyor olsa da :) Bir iki hafta bunlarla besleyin, yemsiz kalırsa ölmez çünkü doğal bir şeyler yiyor. Eğer düzelmezse hava kesesinde düzelmeyecek ciddi bir sorun oluşmuş demektir ki bu da onun yaşamaması için büyük bir sebep. Kabızlığı da bu şekilde çözülebilir ayrıca.
Balık tabanı tavan olarak görüyor. O akvaryumda anca hamsi yüzer senin koyduğun oranla büyük. Daha büyük bir akvaryum bulman gerekiyor balık da şaşırdı 20.Saniyede alın beni buradan diyor.

Bence hayvan yüzemediği için artık kendini salmış baksana şu akvaryuma 1CM gidince tosluyor cama. Benim papağanın kafesi şu linkteki kafesten bile çok daha büyük ve geniş ama onda bile rahat edemiyor hayvan sürekli dışarı salıyorum. Balık suda yüzecek diye kıç kadar suda yüzmek zorunda değil hayvansever olduğunu söylüyorsun fakat bu akvaryum tam tersini gösteriyor keyfi alınmış gibi.

Haklisiniz. Yeni bir akvaryum bakacağım.

Veterinere götüreceğim. Sonra da buyuk bir akvaryu
m alacagim.

Muhtemelen hava kesesi patladı veya ciddi bir kabızlık sorunu var. Hava kesesi patladıysa kurtulma şansı çok az.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı