Balkan Turu Deneyimi Olan Var mı?

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036
Hanım vizeyle uğraşmadan bir Balkan gezisi yapalım diyor. Şu turu bilen, daha önce yapan, memnun kalan var mıdır? Büyük Balkan Turu Türk Havayolları Ile 6 Ülke (Prn-Skp) Kosova - Arnavutluk - Karadağ – Bosna Hersek – Sırbistan – Makedonya

Aslında 7 gece benim için fazla uzun, 5 gün civarı yeğliyorum ama kendimiz planlasak bu kadar çok yeri gezmek, otobüs vb aranmak mesele. Ehliyetleri de yeni aldık, pratik yok, araç kiralasak yurtdışında acemi sürücü olacağız.

Velhasıl kelam biraz tavsiye, biraz muhabbet için yazdım.

Hocam aslında yurt dışı gezileri 14 günün altına inince çok yorucu oluyor ve gezdiğinden pek bir şey anlamıyorsun ve siz 5 gün istiyorsunuz ve bir turada katılmıyorsunuz size tavsiyem bölgeleri azaltmanız yönünde olacaktır 5 güne 3 ülke gayet iyi gidecektir hem daha çok zevk alırsınız hem pek fazla uğraşmazsınız kafanız rahat olur.

Beş günde o kadar ülkeyi gezmek arkadaşın da dediği gibi yorucu olur. Makedonya için şunu söyleyebilirim ki festivaller zamanında Ohrid epey eğlenceli olabilir, şu an festival olur mu fikrim yok, yaz aylarındaki festivallerini bilirim. Bosna-Hersek çok güzel bir ülke; yemyeşil, gittiğinizde Doğu Karadeniz'e benzetebilirsiniz. Boşnak halkı Türkleri çok seviyorlar, Saraybosna'da kendinizi hiç yabancı hissetmezsiniz. Türkçe, İngilizce, Boşnakça ve Sırpça yazıları reklam tabelalarında bile sıklıkla görebilir ve Türkçe bilen vatandaşlar epey fazla olduğundan güzel diyaloglarınız olabilir. Saraybosna'nın eski Osmanlı çarşısı epey güzel, Boşnak böreğini de orada deneyin derim. Türk esnaflar da vardı. Balkan ülkelerinden en beğendiğim ülke mimari yapısı ve doğasıyla Bosna-Hersek olmuştu. Mostar'ı da es geçmeyin derim. Benim en çok tavsiye ettiğim iki ülke bunlar, Sırbistan'ı da eklerseniz 5 gün hemen hemen yetecektir diye düşünüyorum. Boşnak halkından bir kez daha bahsetmeliyim; çok yardımseverler, gezdiğim ve kaldığım günlerde çok misafirperver davrandılar ve bana çok yardımları dokundu.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı