Bambu lab X1 C için filament önerisi

Esun kesinlikle üzmez hocam çünkü uluslar arası bir kalitesi var bizim yerli markalar saolsunlar ne kadar dandik yaparız yarışındalar. Yerli alacaksanız ABG alın veya biraz üstüne koyun Esun alın.

ESun PLA + aldım bakalım nasıl olacak. Birebir aynı 2 modeli Bambu PLA Basic ile ve ABG PLA+ ile basmaya çalıştığımda cidden yapışma durumu göze çarpıyor.

Esun ve Uzy alabilirsiniz. Creality denemiştim lakin Porima'dan dahi daha kalitesiz çıkmıştı.

Yurt dışından bulabiliyorsanız Prusament en iyi filamenttir.

Microzey'i arkadaşım kullanıyor. PETG dışında bulaşılmayacak bir marka.

Aklıma gelmişken, bu site Prusa distribütörü:

Buradanda Prusament alabilirsiniz. Tabii diğer filamentlere göre epey pahalı.

ESun denedikten sonra eğer memnun kalmazsam Prusament deneyim bir de.

Hocam arkadaş 5 renk alsa benim cihazdan pahalı oluyor :D

Açıkçası eSun ABG bile 600 lira seviyelerine gelmişler. 2020 de 100 liraya alıyorduk ne günlerdi. Prusament de 900 - 1000 lira civarında görünüyor çok bir fark yok gibi kalitesi iyi olduğu sürece makul bence.

Sadece buradan alabileceğini gösterdim 🙂 Dünya'nın en iyi filament markası olarak geçer bu marka.

Ha bana sorarsanız, ben bu paraya almazdım. Esun veya Uzy alır yoluma devam ederdim.

En iyilerden ama bende bu kadar para vermezdim. Gerçi ürün Avrupa-Amerika pazarında muhtemelen çok daha ucuzdur.

ESun bir deneyelim bakalım ne olacak sağ olun arkadaşlar.

Konuya bir şey daha ekleyeceğim. Daha bu gün Creality Petg aldım ondan önce Creality PLA kullanmıştım. Creality filament olarak cidden leş gibi bir marka.

Petg'si hiç esnek değil çok kolay kırılıyor, üstelik natural almama rağmen beyaz basıyor.

PLA'sı ise aşırı iplikleniyor ve zımpara atsam bile geçmeyen bir yüzey yapısı var. Bir daha asla bu markaya bulaşmayacağım.

Konuya bir şey daha ekleyeceğim. Daha bugün creality PETG aldım ondan önce creality pla kullanmıştım. Creality filament olarak cidden leş gibi bir marka.

PETG'si hiç esnek değil çok kolay kırılıyor, üstelik natural almama rağmen beyaz basıyor.

Pla'sı ise aşırı iplikleniyor ve zımpara atsam bile geçmeyen bir yüzey yapısı var. Bir daha asla bu markaya bulaşmayacağım.

Ben esun filamentin dokusunu ve dayanıklılık hissiyatını beğendim ama prit sürmediğim sürece arada bir tabladan düşebiliyor. Belki bu benim yüksek hızlarda baskı almam ve tabla ısı ayarlarını ideal düzeyde yapamadığım içindir. Ama genel olarak Abg'den daha iyi diyebilirim.

Ben esun filamentin dokusunu ve dayanıklılık hissiyatını beğendim ama prit sürmediğim sürece arada bir tabladan düşebiliyor. Belki bu benim yüksek hızlarda baskı almam ve tabla ısı ayarlarını ideal düzeyde yapamadığım içindir. Ama genel olarak Abg'den daha iyi diyebilirim.

Hızınız prit gerektirecek kadar yüksek değil. Z-Offset ayarını iyi yaptığınızdan emin olun.

Yeni konular

Geri
Yukarı