Bana Türkiye ekonomisi ile ilgili bir şey söyleyin

Cr Oyuncusu

Centipat
Makaleler
2
Yer
Türkiye
Merhaba. Ben basliyorum. Türkiye'de dolar yukselince fiyatlar artiyor. Dolar dusunce fiyatlar inmiyor. Fiyat sabit kalıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. Ben basliyorum. Türkiye'de dolar yukselince fiyatlar artiyor. Dolar dusunce fiyatlar inmiyor. Fiyat sabit kalıyor.

Fiyatların sabit kalması normal öncedende dolar bir düşmüştü çünkü bilıyorlar dolar orada sabit kalmayacak tekrar yükselecek adamlar bunu akıl edebiliyor düşürüp bir anda yükseltirlerse linçlenirler.

Fiyatların sabit kalması normal öncedende dolar bir düşmüştü çünkü bilıyorlar dolar orada sabit kalmayacak tekrar yükselecek adamlar bunu akıl edebiliyor düşürüp bir anda yükseltirlerse linçlenirler.

Ama Türkiye fiyatlarinin dolara gore hareket etmesi lazim. Diyelim dolar 30 TL. Cikolata da 5 TL oldu. Dolar yarin 10 TL'ye dustu geride yukselmedi. Cikolataninda fiyati ayni kaldi. Anladinizmi +

Türkiye ekonomisi bir suyu 5 TL yapan, defteri 60 TL yapan, kalemi 30 lira yapan, benzini damla damla aldırtan, 1 saniyede bir yükselip düşmeyen, alamadığımız halde karşıdaki kişiye “al, yap” dedirten şeydir. Fakat “ekonomi” ile “türkiye ekonomisi” farklı şeylerdir biri iyidir biri Vasat'ın vasatı'dır.

Aydan aya zam gelen, Dolar 5 tl düşse bile fiyatları ucuzlatmayan ama 1 tl bile yükselse %20 fiyatları arttıran bir ekonomi, Dün benzin 24 tl idi bugün baktık 27 olmuş diğer gün bakıyorum 30 diğer gün 20. Galiba Ekonomi bakanı kumara girmiş.

Geri
Yukarı