Çözüldü Bandicam'de ekran kaydı aldıktan sonra videonun pırpır etmesi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Yusuf Alperen55

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, Bandicam ile ekran kaydını sorunsuz şekilde alıyorum fakat videoyu kaydettikten sonra izlerken videonun pırpır ettiğini yani görüntüye saliselik beyaz ekranlar gelip gittiğini görüyorum. Sorunuma çözüm bulabilirseniz sevinirim. Kolay gelsin.

Çözüm
Masaüstü modunda kaydederken alanı kendin oyuna göre mi ayarlıyorsun, yoksa Full çözünürlükte mi çekiyorsun? Yani tam çözünürlük ayarıyla mı çekiyorsun?

Hocam sorunu çözdüm sanırım, Bandicam'in seçenekler kısmında gelişmiş yakalama yöntemini kullanı tikledikten sonra 2. yöntemi seçince pırpır etme gidiyor. Fakat videoda FPS düştüğü gözüküyor bu sefer de.
1711790774132.png

Ayarlarım bu şekilde hocam ekranın tüm kısmını kayıt etmiyorum bu arada belirli bir kısmını kayıt ediyorum ekran kayıt modunda.

Çözünürlük ile alakalı bir durum olabilir mi? Kayıt yaparken kullandığınız ayarları ekran görüntüsü atabilir misiniz?
Ekran görüntüsünü yolladım hocam.

Eki Görüntüle 2154258

Ayarlarım bu şekilde hocam ekranın tüm kısmını kayıt etmiyorum bu arada belirli bir kısmını kayıt ediyorum ekran kayıt modunda.

Ekran görüntüsünü yolladım hocam.

Bahsettiğiniz durum bilgisayarınızın tüm ekran özellikleri ile video kayıt esnasında ayarlarınız ile alakalı olduğunu düşünüyorum örnek vermek gerekirse FPS olarak bir uyumsuzluk varsa o yaşadığınız sorunu yaşamanız normaldir. Bunu incelerseniz bence sorun düzelecek. Ekranınız kaç Hz?

Bence Bandicam yerine sistem düşük ise ocam falan var ya da düz OBS kullan.
Hocam sistemim çok iyi.

Bahsettiğiniz durum bilgisayarınızın tüm ekran özellikleri ile video kayıt esnasında ayarlarınız ile alakalı olduğunu düşünüyorum örnek vermek gerekirse FPS olarak bir uyumsuzluk varsa o yaşadığınız sorunu yaşamanız normaldir. Bunu incelerseniz bence sorun düzelecek. Ekranınız kaç Hz?
Ekranım 165 Hz hocam.

Biraz geç oldu ama, öncelikle formatı AVI tut. Bu tip videolarda MP4 sağlıklı sonuç vermez. Verse bile kodek tutarsızlığı çıkartır. MP4 daha çok montaj programıyla H-264 kodeğiyle işlendiğinde verimli sonuçlar verir. Sen ham kayıt yapmaya çalışıyorsun birnevi.

AVI formatını seçtikten sonra Codec'i MPEG-1 yap. Hem kaliteli, hem verimli, hem de tüm montaj programlarına tam uyum sağlıyor. VBR'ı duruma.göre kullan. Yer sıkıntın yoksa kullanma. Kaliteyi 100 yap, FPS'i de Bit Rate ile uyuşabilmesi için en az 144 yapmalısın.

Bu arada MPEG-1 kodeğinde VBR'ı kapatırsan Bit Rate ayarı yapabilirsin. VBR açıkken bir şey ayarlamana gerek yok. VBR zaten verimli bir sıkıştırma uyguluyor, ve neredeyse kaliteden hiç ödün vermiyor. Bunu hem alandan kazanmak için, hem de sorunsuz kayıt yapabilmesi için yapıyor.

Biraz geç oldu ama, öncelikle formatı avı tut. Bu tip videolarda MP4 sağlıklı sonuç vermez. Verse bile kodek tutarsızlığı çıkartır. MP4 daha çok montaj programıyla H-264 kodeğiyle işlendiğinde verimli sonuçlar verir. Sen ham kayıt yapmaya çalışıyorsun bir nevi.

Avı formatını seçtikten sonra Codec'i MPEG-1 yap. Hem kaliteli, hem verimli, hem de tüm montaj programlarına tam uyum sağlıyor. Vbr'ı duruma. Göre kullan. Yer sıkıntın yoksa kullanma. Kaliteyi 100 yap, FPS'i de bit rate ile uyuşabilmesi için en az 144 yapmalısın.

Bu arada MPEG-1 kodeğinde Vbr'ı kapatırsan bit rate ayarı yapabilirsin. Vbr açıkken bir şey ayarlamana gerek yok. Vbr zaten verimli bir sıkıştırma uyguluyor, ve neredeyse kaliteden hiç ödün vermiyor. Bunu hem alandan kazanmak için, hem de sorunsuz kayıt yapabilmesi için yapıyor.

Hocam dediklerinizi yaptım fakat sorun hala devam ediyor, ben HaxBall diye bir oyun oynuyorum ve orada ekran kaydı alıyorum fakat kayıt alırken videoda bir pırpır olmuyor ama kayıt bittikten sonra izlediğimde pırpır ediyor ekran ve bu sadece o sayfada yapıyor oynadığım oyun internet sitesi üzerinden oynanan bir oyun. Önceden tertemiz kayıt alırdım fakat şimdi nedense sorun var. YouTube'da kayıt alırken pırpır yapmıyor mesela.

Hocam oyunun görüntü modu OPEN GL'mi, yoksa D3D falan mı? Farklı modlar da olabilir. Belki uyumsuzluğun sebebi bunlardır. Yıllardan beri Bandicam kullanırım, bu tip sorun daha önce hiç yaşamadım açıkçası.

Bir de oyun modunda mı, yoksa masaüstı modunda mı kayıt alıyorsun Bandicam'den?

Geri
Yukarı