Bank of America maili dolandırıcı mı?

kubilik1

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. Yurt dışından birisine laptop satacaktım. Wp üzerinden normal şekilde görüştük anlaştık. Bilgi olarak sadece IBAN ve mail adresimi verdim. Konuşma esnasında "sen laptopu gönderedur ben parayı atarım" gibisinden şeylere girmedi. Para hesabıma gelmeden yollamam zaten ürünü. Para işini bugün bankasına iletmiş ve bana bir mail geldi. Acaba dolandırılır mıyım lütfen bakın. Şu ana kadar hiçbir şeye tıklamadım ve mail ile IBAN dışında bilgi vermedim.

Screenshot_2021-08-31-10-05-52-516_com.google.android.gm~2.jpg

Screenshot_2021-08-31-10-05-42-828_com.google.android.gm.jpg

Merhaba. Yurt dışından birisine laptop satacaktım. Wp üzerinden normal şekilde görüştük anlaştık. Bilgi olarak sadece IBAN ve mail adresimi verdim. Konuşma esnasında "sen laptopu gönderedur ben parayı atarım" gibisinden şeylere girmedi. Para hesabıma gelmeden yollamam zaten ürünü. Para işini bugün bankasına iletmiş ve bana bir mail geldi. Acaba dolandırılır mıyım lütfen bakın. Şu ana kadar hiçbir şeye tıklamadım ve mail ile IBAN dışında bilgi vermedim.

Eki Görüntüle 1153859

Eki Görüntüle 1153860
Ahahaha böyle sahte mail yok. Zaten yurtdışı transfer olduğu zaman sizi bankanız bilgilendirir. Sahte bu hiç uğraşmayın.

Bu tarz konular cok arttı hocam benim anlamadığım insanlar yurt dışına elektronik ürün satacağına nasıl inanıyor ? Herşey Türkiye'den çok daha ucuz hele ki 2. elde ürünler aşırı değer kaybediyor.

Avrupa'ya ilk yerleştiğimde çok şaşırıyordum bu duruma ama böyle burada 2.elde ürünler akıl almaz derecede değer kaybediyor Türkiye'denin 4de1ine alıyorsun elektronikleri.

Daha önce yurtdışı para transferi tecrübesi olup da böyle mail işlerinin cidden olup olmadığını merak ettim. Zaten hiçbir yere tıklamadım ve Bank of America dolandırıcılık birimine mail attım. O zaman dediğiniz gibi maille bir işim olmayacak sadece hesaba psra gelirse yollarım ürünü.

Geri
Yukarı