Banka hesabı olmadan Enpara onayı yapılabilir mi?

Ege Uğur

Hectopat
Merhaba, Enpara'dan banka kartı aldım ve görüntülü konuşmadan sonra IBAN adreslerine 1 TL gönderdikten sonra hesabımın aktif olacağını söylediler fakat adıma farklı bir banka kartından yollanmam istendi. Kendi adıma başka bir kart yok, ailemden birisinden yollasam sıkıntı yaşanır mı veya kartı teslim etmek için geldiklerinde 1TL onayına gerek kalmadan hesabımı aktifleştirebilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu gerçek mi? Enpara ile görüntülü konuşma yaptıktan yaklaşık 4 gün sonra kartım kapıma geldi. 1 TL onayı vesaire olmadı. Açıkçası böyle bir işleyişe geçtilerse çok acayip olmuş.

Nfcydi sanırım telefon kameramda NFC özelliği olmadığı için kimlik doğrulamasını böyle yapıyorlar diye biliyorum ama bana da saçma geldi 1 2 forumda kartı teslim alırken imza atıp da onaylayabiliyorsun yazmışlar fakat emin olamadığım için ben de konu açmak istedim.

Nfcydi sanırım telefon kameramda NFC özelliği olmadığı için kimlik doğrulamasını böyle yapıyorlar diye biliyorum ama bana da saçma geldi 1 2 forumda kartı teslim alırken imza atıp da onaylayabiliyorsun yazmışlar fakat emin olamadığım için ben de konu açmak istedim.

Evet genelde kimlik onaylamaları öyle yapılıyor banka mobillerinde.

Merhaba, Enpara'dan banka kartı aldım ve görüntülü konuşmadan sonra IBAN adreslerine 1 TL gönderdikten sonra hesabımın aktif olacağını söylediler fakat adıma farklı bir banka kartından yollanmam istendi. Kendi adıma başka bir kart yok, ailemden birisinden yollasam sıkıntı yaşanır mı veya kartı teslim etmek için geldiklerinde 1TL onayına gerek kalmadan hesabımı aktifleştirebilir miyim?
Eğer parayı göndermezseniz hesabınız onaylanmaz ve sizin adresinize sözleşmeleri imzalamanız için bir kurye yönlendirirler.

Evet, 3 şekilde onaylama var.
  1. NFC ile kimlik kartınızı okutursun ve direkt onaylanır. Onaylandığı zaman mobil uygulamaya girer ve sözleşmeleri imzalarsın ve kullanmaya başlarsın
  2. Diğer banka hesabından para göndererek onaylama var. Bu yöntemle kimlik bilgilerinin çalınıp çalınmadığı kontrol olur ve aynı zamanda sen diğer bankalara müşteri olabilmişsin ve Enparaya da müşteri olabilirsin. Parayı gönderdiğin zaman mobil bankacılık açılır ve sözleşmeleri imzalarsın vev kullanmaya başlarsın
  3. Kurye ile doğrulama var. Kurye adresine gelir, kimlik bilgilerini yazar sözleşmeyi imzalarsın ve kartını sana teslim eder, mobil uygulamadan sözleşme imzalamana gerek kalmaz.

Bu gerçek mi? Enpara ile görüntülü konuşma yaptıktan yaklaşık 4 gün sonra kartım kapıma geldi. 1 TL onayı vesaire olmadı. Açıkçası böyle bir işleyişe geçtilerse çok acayip olmuş.
Hocam kimlik bilgisini onaylamadan nasıl banka hesabınızı açtılar? Büyük ihtimalle NFC ile veya kurye ile onaylamışsınızdır.

Hocam kimlik bilgisini onaylamadan nasıl banka hesabınızı açtılar? Büyük ihtimalle NFC ile veya kurye ile onaylamışsınızdır.

Görüntülü telefon görüşmesinde kimliği alnıma burnuma parmağımla o bu şu yaparak onaylatmıştım. NFC'de olabilir hatırlamıyorum. Ama bana 1 lira muhabbeti garip geldi yani papara falan mı bu?

Eğer parayı göndermezseniz hesabınız onaylanmaz ve sizin adresinize sözleşmeleri imzalamanız için bir kurye yönlendirirler.

Evet, 3 şekilde onaylama var.
  1. NFC ile kimlik kartınızı okutursun ve direkt onaylanır. Onaylandığı zaman mobil uygulamaya girer ve sözleşmeleri imzalarsın ve kullanmaya başlarsın.
  2. Diğer banka hesabından para göndererek onaylama var. Bu yöntemle kimlik bilgilerinin çalınıp çalınmadığı kontrol olur ve aynı zamanda sen diğer bankalara müşteri olabilmişsin ve Enpara'ya da müşteri olabilirsin. Parayı gönderdiğin zaman mobil bankacılık açılır ve sözleşmeleri imzalarsın vev kullanmaya başlarsın.
  3. Kurye ile doğrulama var. Kurye adresine gelir, kimlik bilgilerini yazar sözleşmeyi imzalarsın ve kartını sana teslim eder, mobil uygulamadan sözleşme imzalamana gerek kalmaz.

Banka hesabı açılmadı fakat kartınız en kısa süre içinde adresinize teslim edilecektir size attığımız IBAN adresinden 1 TL karşılığı hesabınızı onaylayabilirsiniz dediler fakat adıma farklı bir kart olmadığı için onaylayamıyorum kurye geldiği zaman da onaylama yapabilir miyim yani.

Yeni konular

Geri
Yukarı