Banka kartı iptal etmek için banka hesabı kapatmak yeterli mi?

House of HOO

Decapat
Geçen sene açmış olduğum ve uzun süredir kullanmadığım bir Akbank Neo banka kartım var, hesabı bir nevi cüzdan olarak kullanmak için açmıştım, ancak geçenlerde fark ettim ki vadesiz hesabımın yanında bir de vadeli hesap açmışlar. Bu durumdan rahatsız oldum ve vadeli hesabı internet üzerinden kapatma işlemi yapmak istedim ancak "NAR" hesabı olduğu için vadeli hesap kapatılamaz gibi bir bildirim geldi. Bu nedenle vadesiz olan hesabımı kapattım ben de, vadesiz hesabımı kapatınca vadeli hesabım da kapanmış olarak göründü. İnternet bankacılığına hala giriş yapabilmekteyim, hesaplarımı kapattıktan sonra banka kartım hala kullanılabilir mi yoksa o da iptal olmuş mudur? Hesaplarım tamamen kapatılmış durumda mı? Şubeye gitmeme gerek var mı ya da herhangi bir işlem daha yapmama gerek var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Banka kartları hesap bazlı çalıştığından, hesaplar kapandığında kullanılamazlar.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı