Manor Lords oyununda milis yapılmıyor

Onur58

Kilopat
Daha fazla  
Oyuna yeni başladım avcı kampı vb. şeyleri yaptım. Yiyecekte odunda sıkıntı yok ama milis sayımı yükseltmek istiyorum. Onun için sırasıyla hangi yapıları inşa etmem gerekiyor, ne yapmalıyım?
Oyun ilk başta 20 milis veriyor. Haydutlar 54 veya 72 kişi falan geliyor hiçbir şey yapamıyorum. Sonrasında köy büyük zarar görüyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Köyünüzde kaç aile ve erkek köylü var? Milis sayınızı direkt olarak erkek köylü sayısı belirliyor, ayrıca depoda erkeklere verecek silahınız yoksa da 20'den fazla erkek olsa bile onları silah altına alamazsın. Oyun en başta 20 tane mızrak ve 20 kalkan veriyor, o yüzden 54 haydut geldiğini düşünürsek köyünde 20'den fazla erkek olacak kadar ilerlediğini düşünüyorum.

Köyünüzde kaç aile ve erkek köylü var? Milis sayınızı direkt olarak erkek köylü sayısı belirliyor, ayrıca depoda erkeklere verecek silahınız yoksa da 20'den fazla erkek olsa bile onları silah altına alamazsın. Oyun en başta 20 tane mızrak ve 20 kalkan veriyor, o yüzden 54 haydut geldiğini düşünürsek köyünde 20'den fazla erkek olacak kadar ilerlediğini düşünüyorum.
işte o kalkanları kılıçları yapmam için ne yapmalıyım

84 erkek 42 kadın

Dosya Ekleri

• hangi.png
    hangi.png
    3,9 MB · Görüntüleme: 46
  • hangi 2-min.png
    hangi 2-min.png
    1,2 MB · Görüntüleme: 52
En son böyleydi yine başaramadık 😀
Böyle oyunlarda deneme yanılmayla öğreniyorsun zaten hocam, tabii koca köyün yanması kötü olmuş :(

Baştan başlarsanız erken oyunda yakında bulunan kampları temizleyerek paralı asker kiralamak için gereken paradan kazanabilirsiniz. Ayrıca kaynağınız yettiği anda da Manor kurmaya çalışın, en azından milis dışında sayıları az da olsa daha elit askerleriniz de bulunur.

Böyle oyunlarda deneme yanılmayla öğreniyorsun zaten hocam, tabii koca köyün yanması kötü olmuş :(

Baştan başlarsanız erken oyunda yakında bulunan kampları temizleyerek paralı asker kiralamak için gereken paradan kazanabilirsiniz. Ayrıca kaynağınız yettiği anda da manor kurmaya çalışın, en azından milis dışında sayıları az da olsa daha elit askerleriniz de bulunur.

Ben daha önce Anno 1800 oynadım benzer oyunlar ama onda bir hata yapınca daha fazla uyarıyordu bunda da uyardığın yanlar oluyor ama erken erişim olduğu için sıkıntıları çok 3-4 kere böyle yeniden başladım deneyerek çözüyorum yapacak bir şey yok.

Geri
Yukarı