Banka kartım çalındı

Hocam Kaspersky kullan tam tarama yap üşenme bekle illaki bulur diye düşünüyorum keylogger ile buldularsa sıkıntı diğerlerini de bulabilirler

Ininal destekle sürekli görüşüyorum. Ama maalesef iş bilmez kişiler. Sadede belli başlı söylüyorlar, hesabını kapatalım, kartını iptal edelim cart curt. Kardeşim onu yapmasını ben de biliyorum. Çalan adam nasıl çalmış onu araştırıyorum.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Benim asıl korktuğum diğer banka hesaplarım. Sosyal medya kullanmıyorum zaten ama e-Devlet'ten tut bütün şifrelerim aynı yani o konuda bir şüphem var sadece.

Bütün şifrelerinizi güçlü bir şifreyle değiştirmenizi öneririm ve bütün platformlarda aynı şifreyi kullanmanızı tavsiye etmem. Çünkü birisini çaldıkları zaman diğer platformlarda da deneyebiliyorlar.

Ininal destekle sürekli görüşüyorum. Ama maalesef iş bilmez kişiler. Sadede belli başlı söylüyorlar, hesabını kapatalım, kartını iptal edelim cart curt. Kardeşim onu yapmasını ben de biliyorum. Çalan adam nasıl çalmış onu araştırıyorum.

İninal'ın zaafiyeti olmadığı için kimin çaldığı konusuna girmiyorlar. Çalan kişi sanal kart oluşturduysa büyük olasılıkla İninal hesabına başka bir cihazdan giriş yapılmış. Aksi takdirde kart bilgilerinin çalınması sanal kart oluşturulması için yeterli değil. Bundan sonrası da öncesi de senin sorumluluğundaydı.

İlk ihtimal telefonuna ya da bilgisayarına virüs bulaşmış olması. İkinci ve belki zayıf ihtimalse bir tanıdığın kişinin ininal hesabına kendi cihazından giriş yapmış olması.

Hocam Kaspersky kullan tam tarama yap üşenme bekle illaki bulur diye düşünüyorum keylogger ile buldularsa sıkıntı diğerlerini de bulabilirler.

Şimdi.

İninal'ın zaafiyeti olmadığı için kimin çaldığı konusuna girmiyorlar. Çalan kişi sanal kart oluşturduysa büyük olasılıkla ininal hesabına başka bir cihazdan giriş yapılmış. Aksi takdirde kart bilgilerinin çalınması sanal kart oluşturulması için yeterli değil. Bundan sonrası da öncesi de senin sorumluluğundaydı.

İlk ihtimal telefonuna ya da bilgisayarına virüs bulaşmış olması. İkinci ve belki zayıf ihtimalse bir tanıdığın kişinin ininal hesabına kendi cihazından giriş yapmış olması.

Pek sanmıyorum başka cihazdan girilebilmesi için SMS istiyor ininal.

Pek sanmıyorum başka cihazdan girilebilmesi için SMS istiyor ininal.

Sanal kart oluşturmasının başka bir metodu yok. İninal hesabına kesin olarak erişim sağlması gerekiyor. Açtığı Free bir VPN'in arka planda SMS gönderip okuması bile mümkün. Nedeni bu olmasa bile bir şekilde İninal hesabına girildiği bariz.

Sanal kart oluşturmasının başka bir metodu yok. İninal hesabına kesin olarak erişim sağlması gerekiyor. Açtığı Free bir VPN'in arka planda SMS gönderip okuması bile mümkün. Nedeni bu olmasa bile bir şekilde ininal hesabına girildiği bariz.

Tamam hesaba girildiği kesinde hesaba girerken SMS giderdi başka cihazdan giriliyorsa muhtemelen kendi cihazından girilmiş ihtimali yüksek onu kastettim.

Yeni konular

Geri
Yukarı