Banka kartımı yurt dışında kullanabilir miyim?

Negative Sir

Decipat
Makaleler
1
Yer
Birleşik Krallık
Daha fazla  
Meslek
Asker (Teğmen)
Arkadaşlar merhaba bende VakıfBank ve İş Bankası vadesiz TL hesabı banka kartı var. VakıfBank Mastercard logolu İş Bankası Visa logolu ben bu kartları yurt dışında kullanabilir miyim? Veya yurt dışında kullanmam için vadeli hesap açamalı mıyım?

Arkadaşlar merhaba bende VakıfBank ve İş Bankası vadesiz TL hesabı banka kartı var. VakıfBank Mastercard logolu İş Bankası Visa logolu ben bu kartları yurt dışında kullanabilir miyim? Veya yurt dışında kullanmam için vadeli hesap açamalı mıyım?
Hiçbirsey gerek yok.
Harcayacak para hesapta Olsun yeterli.
İnternet sayesinde ne kadar para lazım bulursun diyelim;
500$ lazım... 9643-10,000 atar kullanırsın...

Hayır gerek yoktur. Misal 20 dolarlık bir şey alıyorsan direk 20 doları Türk Lirası olarak düşecektir.

Hayır gerek yoktur. Misal 20 dolarlık bir şey alıyorsan direk 20 doları Türk Lirası olarak düşecektir.

Anladım teşekkür ederim.

Hiçbir şey gerek yok.
Harcayacak para hesapta olsun yeterli.
İnternet sayesinde ne kadar para lazım bulursun diyelim;
500$ lazım... 9643-10, 000 atar kullanırsın...

Peki ya yurt dışında para çekmede bir sıkıntı yaşar mıyım ve pos cihazında temassız ödemede? Malûm ülkemiz gri listede olduğu için banka işlemleri kısıtlı.

Anladım teşekkür ederim.

Peki ya yurt dışında para çekmede bir sıkıntı yaşar mıyım ve pos cihazında temassız ödemede? Malûm ülkemiz gri listede olduğu için banka işlemleri kısıtlı.
Kart Visa/MasterCard tüm dünyada geçerli.
Hangi ülkeye gideceksin bilmiyorum.
Otel restoran bilet herşey Karttan geçersin sorun olmaz...

Bunların haricinde ufak esnaf çarşı pazar için ufak paralar cüzdanda lazım olur.
Oradan para çekmek yerine uçağa binmeden yola çıkmadan Türkiye'den 5-10 adet 10$ şeklinde alın cüzdanda dursun.

O ülkeye varınca Lazım oldukça Dolar- yerel para birimi bozdurursunuz.
O ülkedeki döviz bürosunda..

Son düzenleme:

Geri
Yukarı