Yurt dışında Akbank banka kartı nasıl kullanılır?

Ocak ayında Almanya'ya gideceğim fakat Akbank banka kartını nasıl kullanacağım? Hakkında aklımda soru işaretleri var. Kartın içine euro attım ve giderken de yanıma bir miktar euro alacağım fakat orada para çekeceğim zaman direkt euro hesabından çekebilir miyim, yoksa Türk lirasına çevirip POS makinelerinden harcama yapmalıyım? Ayrıca internet için simkart almam gerekecek fakat Akbank simkart değişikliğinde mobil bankacılığa bloke koyuyor. Onu nasıl kaldırtacağım?

Euro hesabın var ise eurodan çeker yok ise bankanın o günkü günlük kurundan TL olarak çekerek fakat yeni gelmiş biri olarak söylüyorum bazen de olsa bazı POS'larda çalışmadı mesela five guys da çalışmadı ama diğer yerlerde sıkıntı çıkmadı o yüzden paranı birazını baska karta aktar Garanti Bankası mesele banka kartı hiç çalışmadı bende ben geleli 10 gün oldu.

Euro hesabın var ise eurodan çeker yok ise bankanın o günkü günlük kurundan TL olarak çekerek fakat yeni gelmiş biri olarak söylüyorum bazen de olsa bazı POS'larda çalışmadı mesela five guys da çalışmadı ama diğer yerlerde sıkıntı çıkmadı o yüzden paranı birazını baska karta aktar Garanti Bankası mesele banka kartı hiç çalışmadı bende ben geleli 10 gün oldu.

Kullandığınız bankada eğer simkarta dayalı bloke sistemi varsa onu nasıl kaldırttınız acaba?

Vallahi şöyle SIM karta dayalı bir blokem yoktu SMS gelme gibi durumu yoktu zaten esim aldım 10GB gitmeden onu tanımladım her şey aynı kendi telefonumda oldugu için bankalara sorunsuz SMS'siz girdim.

Vallahi şöyle SIM karta dayalı bir blokem yoktu SMS gelme gibi durumu yoktu zaten esim aldım 10GB gitmeden onu tanımladım her şey aynı kendi telefonumda oldugu için bankalara sorunsuz SMS'siz girdim.

Hocam bugün bankaya gittim sordum oradaki çalışan "SIM kart blokesi yer kullanamazsın" dedi. Ne yapacağım bilmiyorum şu an.

Hocam bugün bankaya gittim sordum oradaki çalışan "SIM kart blokesi yer kullanamazsın" dedi. Ne yapacağım bilmiyorum şu an.

Vallahi öyle bir şey yaşamadım ne ben ne eşim TR de gibi kullandım ama bende TL vardı içinde euro kurundan çekiyordu.

Sizin kullandığınız kartta mı akbanktı?

Evet vallahi bayağı da kullandım 10gün boyunca bir problem yaşamadım ama dediğim gibi TL hesabı idi eğer kafanız rahatlasın istiyorsanız bence direk nakit ile gidin çekin yanınızda olsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı