Bankadan çekilen krediyi yatırım araçları için kullanmak suç mu?

• Konuyu başlatan Adieu
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 11
  • Görüntüleme 840

Adieu

Decapat
Bankadan çektiğim krediyi altın almak için kullansam bu suç teşkil eder mi? Ederse cezai yaptırımı nedir bu durumun?

Uyarı sadece. Bir yaptırımı yok. Devlet bankaları uyarıyor. Bankalarda müşterilerini.
Bizzat devlet tarafından ben de bir cezai işleme çarptırılmayacağımı düşünsem de banka konusunda emin olamadım. Ancak yine de anladığım kadarıyla tespit halinde banka bir yaptırımda bulunabilir?

Bankadan çektiğim krediyi altın almak için kullansam bu suç teşkil eder mi? Ederse cezai yaptırımı nedir bu durumun?

Kredi çekerken taahhütname imzaladınız mı? Örneğin Halkbank "girişimci kredisi" verirken çekilen kredi ile araba, döviz vs alınmaması için taahhüt imzalatıyor. Böyle bir imza atmadıysanız herhangi bir cezai yaptırım uygulayamazlar. Uygulanması halinde yasal yollara başvurarak iptal kararı talep edebilirsiniz. Dolayısıyla önemli olan imza attığınız sözleşmenin içeriğidir.

Kredi çekerken taahhütname imzaladınız mı? Örneğin Halkbank "girişimci kredisi" verirken çekilen kredi ile araba, döviz v.s alınmaması için taahhüt imzalatıyor. Böyle bir imza atmadıysanız herhangi bir cezai yaptırım uygulayamazlar. Uygulanması halinde yasal yollara başvurarak iptal kararı talep edebilirsiniz. Dolayısıyla önemli olan imza attığınız sözleşmenin içeriğidir.
Çok uzun olduğu için Türk mantalitesiyle next next finish yapıp geçtim. Ancak bildiğim kadarıyla bütün bankalar bunu imzalatıyor. Kesin vardır diye düşünüyorum.

Çok uzun olduğu için Türk mantalitesiyle Next Next finish yapıp geçtim. Ancak bildiğim kadarıyla bütün bankalar bunu imzalatıyor. Kesin vardır diye düşünüyorum.

Banka çektiğiniz kredinin takibini yapıyor mu?
Örneğin harcamalarınızın fatura karşılığını bildirmenizi istediler mi? Veya paranın açılan hesapta tutulması zorunluluğu (başka bir banka hesabına aktarımının yasaklanması) ya da belli bir miktardan fazlasının nakit olarak çekilmesinin yasaklanması gibi durumlar söz konusu mu?
Eğer değilse, yaptığınız işlemi takip etmeyecekleri için herhangi bir problem çıkmayacaktır.

Hocam bir önerim var aldığınız parayı bir dostunuzun hesabına borç ödeme tarzı bir açıklama ile geçip ardından parayı istediğiniz gibi kullanın. Belki bu şekilde kandırmaya çalışabilirsiniz. Yaptığımdan söylemiyorum , tanıdığın tanıdığı yapmış.

Geri
Yukarı