Bankalar 300000 TL kredi verir mi?

adanalı001

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar 2.el araç almak için bankadan başlıkta belirttiğim tutarda kredi alabilir miyim? Araç veya ihtiyaç kredisi olarak fark etmez. Maaşım da 20000 TL'ye yakın. Bir KYK borcum var onu da ödüyorum zaten.

Arkadaşlar 2.el araç almak için bankadan başlıkta belirttiğim tutarda kredi alabilir miyim? Araç veya ihtiyaç kredisi olarak fark etmez. Maaşım da 20000 TL'ye yakın. Bir KYK borcum var onu da ödüyorum zaten.
Düzenli kredi kartı kullandıysan ve asgarinin en az %10 fazlasını yatırarak ödemelerini yaptıysan alma ihtimalin var. Performansına ve ne kadar süredir kredi kartı kullandığına da bakarlar. Direkt taşıt kredisi çekebilirsin, ihtiyaç kredisi genelde o meblağlarda olmuyor.

Puan durumunuz sıfır ise vermezler. İhtiyaç kredilerinde geri ödemeniz 12 ay içinde olduğunda 100.000 üzeri kredi verirler ama 12 ay da ödemeniz lazım. Bunun için maaş bordronuzu isterler ve hizmet dökümünüzü. Taşıt kredisinde her bankanın kendine özgü kriterleri var. İş bankası 10 yaşındaki arabaya kadar taşıt kredisi veriyor. Kasko değerinin %70 ini ödeme yapar birikim yoksa taşıt kredisinden ilerleyemezsiniz. Taşıt kredilerinde 2 yıl boyunca kaskolu kullanmanız zorunludur.

Anladım arkadaşlar sağ olun. Şöyle sorayım o zaman almak istediğim araç 16 17 yıllık falan fiyatı da yaklaşık 300000 TL kadar benim bankayla aram da bence iyi. Bu araç için kredi lazım bana mümkün mü acaba en azından 250000 TL kadar vermesi.

Anladım arkadaşlar sağ olun. Şöyle sorayım o zaman almak istediğim araç 16 17 yıllık falan fiyatı da yaklaşık 300000 TL kadar benim bankayla aram da bence iyi. Bu araç için kredi lazım bana mümkün mü acaba en azından 250000 TL kadar vermesi.

Saygıdeğer hocam bu sorunuzun cevabı ile yukarıdaki cevaplar aynı neticeye çıkıyor. Onları değerlendirmenizi öneririm.

Demin yazmış olduğum cevapta "performans" kelimesini bilerek kullandım fakat açıklamasını zaten @Pitbull arkadaşım yapmış.
Maaş bordron ve hizmet dökümüne kullandığımız genel tabir bizim. En az 1 yıllık sigorta girişinin de olması lazım bunun yanında.
Gerisi benim yazdığım gibi. Ödemelerinde sorun yoksa, vereceklerdir.
Tabii dönemin siyasal ve ekonomik durumuna bakarsak, kredi vermek için can atıyorlar bile diyebilirim fakat şöyle bir durum var; tüzel kişiliklere daha sıcak bakıyorlar.
Yine de şansınızı deneyin, ben çıkacağını düşünüyorum şartları yerine getiriyorsanız.

Demin yazmış olduğum cevapta "performans" kelimesini bilerek kullandım fakat açıklamasını zaten @Pitbull arkadaşım yapmış.
Maaş bordron ve hizmet dökümüne kullandığımız genel tabir bizim. En az 1 yıllık sigorta girişinin de olması lazım bunun yanında.
Gerisi benim yazdığım gibi. Ödemelerinde sorun yoksa, vereceklerdir.
Tabii dönemin siyasal ve ekonomik durumuna bakarsak, kredi vermek için can atıyorlar bile diyebilirim fakat şöyle bir durum var; tüzel kişiliklere daha sıcak bakıyorlar.
Yine de şansınızı deneyin, ben çıkacağını düşünüyorum şartları yerine getiriyorsanız.

Anladım hocam sağ olun

Geri
Yukarı