Bankkart ile kredi kartı olmadan banka kartıyla alışveriş yapılabilir mi?

mk123

Decapat
Daha fazla  
Merhaba. Ziraat Bankası banka kartım halihazırda varken kredi kartı başvurusunda bulundum ve onaylandı. Müşteri temsilcisiyle görüştüm ancak aklıma takılan şey, şu an halihazırda olan fiziksel banka kartımı kullanamayışım, müşteri temsilcim bunu iletti. Sadece hesabınızda para olması durumunda QR ile ATM'den para çekebilirsiniz dedi. Fiziksel olarak basıma 1-2 güne kadar elime ulaşması da 7-10 günü bulacağını da iletti. Ben şimdi hiçbir şekilde fiziksel banka kartımla alışveriş yapamayacak mıyım? Aklıma takıldı ilk defa kredi kartım olacağı için bilmiyorum bu konuları.

Son düzenleyen: Moderatör:
Banka kartı ve kredi kartınla alışveriş yapabilirsin. Banka kartında senin paran olması lazım ve direkt tek sefer nakit harcama yapabilirsin. Kredi kartından bankanın parası vardır ve faizsiz taksit seçeneği ile harcama yapabilirsin. Elinde fiziksel kart varsa arkasındaki bilgileri girip internetten istediğini alabilirsin.

Kredi kartımla alışveriş yapmam için ön yüzündeki bilgileri girmem gerekir ama onlar uygulamadan görünmüyor. Fiziksel olarak şimdi ATM'den para çekmeye kalkarken ATM'nin kartımı yutmasından korkuyorum. Şu an halihazırda hesabımda maaşım var. Banka kartımın bilgilerini zaten ezbere biliyorum. Bu taksitlendirme olayını bilmiyorum. Alışveriş yaptıktan sonra mı taksitlendiriliyor?

Satın alım esnasında veya satın aldıktan sonra banka uygulaman üzerinden istediğin şekilde bölebiliyorsun. Kolaylık sağlıyor bence çok iyi.

Yeni konular

Geri
Yukarı