Banlar ve Engellemeler Hakkında Bir Fikir

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

aliytrklkmz

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Ankara
İlk olarak söyleyeyim niye yanlış yazdım diye banlandım, niye virgüle dikkat ettim diye atıldım konausu değil bu. Bu engelleme sisteminin arkasındayım, dilimize sahip çıkmamız gerektiğini bende düşünüyorum. Benim sadece bir önerim olacak burada. Hepimiz insanız bende dahil hata yapabiliyorum ama konuyu açarken hata yapınca 1 gün ya da x gün boyunca banlanıyorum. Bu sürede konuma gelen cevaplara yanıt veremediğim için konum eskiyor. Banım kalktıktan sonra cevap verince de çok geç oluyor ve sorunumu çözemiyorum. Bu nedenle konu açarken hata yapsak bile sorunumuz çözüldükten sonra bu ceza uygulansa daha iyi olur gibi. En azından sorunumuzu çözmüz sonrasında da cezamızı çekmiş oluruz. Şu anki sistemde konumuz açılıyor ama biz banlı olduğumuz için verilen cevaplarla etkileşime geçip sorunumuzu çözemiyoruz. (Konu dışı vb konularda yani bir sorunu olmayan konularda şu anki sistem devam etsin ama soru soruyorsa kişi onlarda ban çözümü bulana kadar ya da sallıyorum 3 gün sonra banlanacak şekilde ertelensin.)

Bu nedenle konu açarken hata yapsak bile sorunumuz çözüldükten sonra bu ceza uygulansa daha iyi olur gibi.
Cezaların bir anlamı kalmıyor o zaman ;) Zaten hangi konunun çözülüp çözülmediğini takibini yapmak imkansız. Dolayısıyla böyle bir uygulama düşünmüyoruz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı