Bannerlord çok zorlanıyorum

TheDoctorBD

Hectopat
Arkadaşlar ayarlar kolay, daha önce 72 saat Warband'ım var. Warband'ı da hilesiz oynayamazdım, hilesiz 1 kale alamadım 7 8 kez esir düştüm, hapis gördüm, 0 parasızlık çektim. Sürekli turnuvalar kazandı sattım ama yetmedi :(

Neden zorlanıyorsun? Oyunun zor bir tarafı yok aslında. Sadece gelişme, yükselme ve stratejik anlamda biraz zaman tanımanız gerekiyor. Oyunun 2. saatinde kale fethine girişiyorsanız 10 kere de, 100 kere de esir düşersiniz.

İlk başta görevlerden git, şehirleri ve köyleri gezerken iyi kötü demeden asker topla. Esnafla ilişkilerini güçlendir. Biraz para yaptıktan sonra ticarete atıl, turnuvalara katılıp ödül al. Özellikleri iyi olan yoldaşları bularak yanına çek. Bunları yaparken dövebileceğin çapulcuları asla es geçme. Hem kendi seviyeni yükselt hem de adamların seviye kazansın bu savaşlarda. Ortalama üstü bir ordu kurduktan sonra bir imparatorluğa girip onların yanında yer alabilirsin ya da zayıf gördüğün bir imparatorluğa çökerek diplomasi yoluyla yanına adam çekebilirsin.

Oyunun diplomasi mekaniği tam oturmamış olsa da ilişkileri kuvvetlendirerek yaptığın diplomasi hamleleri, savaşmaktan daha önemli sonuçlar doğurabiliyor.

Klanı kurduktan sonra savaştaki krallıklara bak. En kötü durumda olan krallığa paralı asker olarak katıl. Kötü durumdaki krallıklar daha çok altın veriyor. Çapulcu vs kestikçe günlük para gelir. 15K civarı para birikince refahı yüksek yerden atölye al. Çevre köylerin üretimine göre atolyenin üretimini değiştir. Klan seviyen 3 olunca güçlü bir krallığa derebeyi olarak katıl. Büyük ihtimalle sana bir kale verirler. Oradan devam et işte.

Yeni konular

Geri
Yukarı