Mount & Blade II: Bannerlord çok zor

Practise makes perfect evlat. Ronaldo abini dinle ve daha çok çalış.

IMG_1909.jpeg

Savaşlarda taktik kasmanız lazım. Mesela savaşa girdiğiniz alanda tepeler varsa okçuları tepeye çıkartın ve önden atlı birlikleri gönderin. Normal askerlerde okçuların önünde kalsın. Ordunuzda çoğunlukla atlı birlikler varsa ormanlık alanlarda savaşa girmekten kaçının. Ben oynarken atlı birliklerin çoğunlukta olduğu ordular kurdum ve doğru taktiği kullanarak benden 100 kişi fazla olan orduları bile yendim. Bir de ticarete çok önem verin. Turnuvalara katılmayı da unutmayın, oyunun başlarında turnuvalardan kazandığım eşyaları satarak iyi para kazanmıştım.

En iyisi siyasete atılın ve cumhur başkanı olun ben bu oyunu bayağı oynamış biriyim 18 aseraylı kellesi kopardım kesinlikle değmez çünki ne nadar güçlü olsanda onların askerleri bitmeez.

Yapay zekanın düello yetenekleri bir tık daha kuvvetli ve Warband'ın aksine Bannerlord'da düşük seviye düşmanlar(çapulcular vb.) çok fazla vuruyor dolayısıyla Warband'daki gibi tek başına 6-7 kişilik çapulculara dalıp yok etmeyi deneme.

Yaya olarak epey zor fakat at sırtında gönderli pala gibi silahlar ile her savaşta +100 kill alabilirsiniz. Zaten belli saatten sonra bu olay aşırı güçlü olduğu için bırakıp farklı şekillerde oynama ihtiyacı hissedeceksiniz. Dikkat etmeniz gereken tek husus zırhınızın iyi olması.

Ayrıca başlarken oyun ayarlarında düşmanlardan alınan hasarı bir tık azaltmanızda fayda var çünkü oyun çıktığından beri bug var. En iyi zırhı kuşansanız da patates ediyorlar.

Savaşlarda taktik kasmanız lazım. Mesela savaşa girdiğiniz alanda tepeler varsa okçuları tepeye çıkartın ve önden atlı birlikleri gönderin. Normal askerlerde okçuların önünde kalsın. Ordunuzda çoğunlukla atlı birlikler varsa ormanlık alanlarda savaşa girmekten kaçının. Ben oynarken atlı birliklerin çoğunlukta olduğu ordular kurdum ve doğru taktiği kullanarak benden 100 kişi fazla olan orduları bile yendim. Bir de ticarete çok önem verin. Turnuvalara katılmayı da unutmayın, oyunun başlarında turnuvalardan kazandığım eşyaları satarak iyi para kazanmıştım.
Evet turnuvaya katılın ben full turnuva yapardım. 55 binlik itemler felan veriyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı