Çözüldü Bannerlord FPS düşüşü

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Theoden23

Centipat
Yer
Rohan
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
PC özellikleri: ASUS TUF AMD Ryzen 7 3750H GTX 1650 Bannerlord'u yeni satın aldım ama bu ekran kartında bile en düşükte Max 35-40 FPS alıyorum sebebi nedir? PC kaynaklı mıdır yoksa oyun yeni olduğu için optimizasyondan mı kaynaklanıyordur?

Çözüm
Oyun daha beta sürecinde, sorununuz optimizasyon kaynaklı sizlik bir durum yok.
Oyun daha beta sürecinde, sorununuz optimizasyon kaynaklı sizlik bir durum yok.

Çözüm
Sizlik bir problem yok. 1660 Super ile yüksek,orta, düşük ayar farketmeksizin 25 FPS veriyor. 10 yıldır yapılan tek geliştirme giriş ekranı olmuş sanırım.
Beta aşamasında ve ilk görüntü itibari ile çok fazla yenilik gelmiş, alanının en sağlam temsilcisi olan, bunların yanında milli bir değer olan oyuna haksızlık etmişsiniz bence, Saygılar...

Beta aşamasında ve ilk görüntü itibari ile çok fazla yenilik gelmiş, alanının en sağlam temsilcisi olan, bunların yanında milli bir değer olan oyuna haksızlık etmişsiniz bence, Saygılar...
8-10 Yıl bekledikten sonra bozuk oyunla karşılaşınca haksızlık ediyorum evet. Bence haksızlığı ben değil de, korsan kullananlar ediyor ama yine de siz bilirsiniz. Saygılar.

8-10 Yıl bekledikten sonra bozuk oyunla karşılaşınca haksızlık ediyorum evet. Bence haksızlığı ben değil de, korsan kullananlar ediyor ama yine de siz bilirsiniz. Saygılar.
Oyun çıkmadı erken erişimde yani BETA. satınalan kullanıcılar oyunu oynar ve oyun geliştiricilere geri bildirim yapar ve oyun bu şekilde hatalardan arındırılır. Böyle bir yorum yapmadan önce bekleyin oyun bir çıksın sonra dersiniz bu oyunda çok sorun var...

PC özellikleri: ASUS TUF AMD Ryzen 7 3750H GTX 1650 Bannerlord'u yeni satın aldım ama bu ekran kartında bile en düşükte Max 35-40 FPS alıyorum sebebi nedir? PC kaynaklı mıdır yoksa oyun yeni olduğu için optimizasyondan mı kaynaklanıyordur?
Benim sistemim seninkinden düşük ama ben niye senden fazla FPS alıyorsam ultra da 40-50 FPS alıyorum.
Ekran kartı : R9 290 İşlemci: FX 8350

Oyun çıkmadı erken erişimde yani BETA. satınalan kullanıcılar oyunu oynar ve oyun geliştiricilere geri bildirim yapar ve oyun bu şekilde hatalardan arındırılır. Böyle bir yorum yapmadan önce bekleyin oyun bir çıksın sonra dersiniz bu oyunda çok sorun var...
Haklısınız oyunda sıfır sorun var. Hemen ikinci bir hesap açıp bir tane daha alayım.

Reis daha oyun tam olarak çıkmadı bile sen neyin atarını yapıyorsun. Adam sana anlatıyor nedenini sonra sen dalga geçiyorsun böyle insanların technopatta ne işi varsa.
8-10 Yıldır yapıyoruz denilen bir oyunu, bozuk çıkarıp 135 TL fiyat etiketi koymalarına kızmayıp, bana kızıyorsunuz ya, ona gülüyorum işte 😂.

BETA denen olgu, bozuk oyun çıkartmak değil, belirli bugları olan ancak geliştirmeye açık olan oyun çıkartmaktır. Oyun oynanabilir, üzerinde ilerlenebilir olmalıdır. Ancak Bannerlord, oynanmayacak seviyede düşük performans veriyor. Her sistemde böyle değil evet, ancak şu anda bu oyun 10 yıldır geliştirilen bir oyundan çok, "10 yıldır insanları bekletiyoruz bari bir şeyler görünsün" demek için çıkartılmış gibi duruyor.
Bana kızacağınıza bence düzgün ilerleme kaydedemeyen, hala 2008 stili fizik motoru kullanıp bunu yenilik adı altında kullanıcılara sunan firmaya kızın. Tepkinizi dile getirin ki, sonraki yapacakları oyunda (eğer ömrümüz yeter görebilirsek) daha düzgün bir şeyler çıksın ortaya.

böyle insanların technopatta ne işi varsa.
Sosyal'e kayıt olurken "yerli ve milli her şeye gözünüz kapalı alkış tutacaksınız" diye bir kural bulunmuyor ;) .

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı