Çözüldü Bannerlord shader cache sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Sevimli Tilki

Hectopat
Daha fazla  
Bannerlord'u açarken "your object shader cache version is old. Deleting the shader cache. Please GET the New shader cache. For information, you can look at the 'shader System' documentation." Diye bir hata alıyorum oyun açılmıyor birkaç saniye sonra aplication crash "the application faced a problem. WR need to collect necessary files to fix this problem. Would you like to upload these files Now. Diye bir hata alıyorum tek başına internette, forumlarda application crash için çözüm var ama önceki hatayla beraber olduğundan düşünüyorum ben de işe yaramıyor ne yapmam lazım.

Çözüm
Sorunu çöz.

Bende de aynı hata var, çözdünüz mü acaba?

Sorunu çözdüm fakat tam olarak sorunun neden kaynaklandığını çözemedim muhtemel 2 sebep:

1- bilgisayarım bu oyunu kaldıramadı. ( sistem özelliklerine göre kaldırabilecek düzeyde bir bilgisayardı.) Başka bir bilgisayara geçtim bir müddet sonra.

2- güncel sürümle alakalı bir sıkıntı olabilir çünkü bilgisayarı değiştirdiğimde de mevcut sürüm değişmişti.

Sonuç olarak şu an oyunu oynayabiliyorum. Bana kalırsa ben bu 2 nedenin birinden dolayı oyunu açamadığımı düşünüyorum.

En başta Steam üzerinden, oyunun dosya bütünlüğünü doğrulayın. İşe yaramadıysa alttaki adımları deneyin.

Hocam öncelikle bu linkten, Visual C++ sürümlerinden sizde olmayanları hem 64 bit hem de 32 bitlerini kurun.

Visual C++ Redistributable Runtimes All-in-One (Mar 2020) Download

DirectX indirme aracını kurun. Bazı oyunların çalışması için gerekli olan DirectX 9 dosyalarının sisteme otomatik olarak indirilmesini sağlıyor.

Son olarak bunlar sorunu çözmediyse, oyunu silip tekrar yüklemenizi öneririm.

En başta Steam üzerinden, oyunun dosya bütünlüğünü doğrulayın. İşe yaramadıysa alttaki adımları deneyin.

Hocam öncelikle bu linkten, Visual C++ sürümlerinden sizde olmayanları hem 64 Bit hem de 32 bitlerini kurun.

Visual C++ Redistributable Runtimes All-in-One (Mar 2020) Download

DirectX indirme aracını kurun. Bazı oyunların çalışması için gerekli olan DirectX 9 dosyalarının sisteme otomatik olarak indirilmesini sağlıyor.

Son olarak bunlar sorunu çözmediyse, oyunu silip tekrar yüklemenizi öneririm.

Hocam olmadı. Ekteki hatayı alıyorum. Process Monitor sanırım az önce yanlış yüklemişim düzeltim bakar mısınız? Logfille

Dosya Ekleri

• Ek Açıklama 2020-05-20 124137.png
    Ek Açıklama 2020-05-20 124137.png
    45,3 KB · Görüntüleme: 348
Hocam olmadı. Ekteki hatayı alıyorum. Process Monitor sanırım az önce yanlış yüklemişim düzeltim bakar mısınız? Logfille
Hocam birde şunu dener misiniz?
  1. "\Mount and Blade II Bannerlord\Shaders\CoreShaders\D3D11" içindeki tüm dosyaları silin.
  2. Oyun dosyalarını doğrulayın.

Hocam bir de şunu dener misiniz?
  1. "\Mount and Blade II Bannerlord\Shaders\CoreShaders\D3D11" içindeki tüm dosyaları silin.
  2. Oyun dosyalarını doğrulayın.

Hocam o sıkıntıyı artık vermiyor oyun bembeyaz olarak açılıyor. Ekran tamamen beyaz
Your current Core tileset is out of date. Please fetch it from. ''modules/native/get_tileset.bat.
hatası veriyor.

Abi hem tileset hatasini, hem application crash hatasini, hem only supported NVIDIA GPU and Windows 10 hatasini, hem de rgl error hatasini ayni ayni anda alıyorum. Bir care var mı?

Abi hem tileset hatasini, hem application crash hatasini, hem only supported NVIDIA GPU and Windows 10 hatasini, hem de rgl error hatasini ayni ayni anda alıyorum. Bir care var mı?
Hocam o sıkıntıyı artık vermiyor oyun bembeyaz olarak açılıyor. Ekran tamamen beyaz
Your current Core tileset is out of date. Please fetch it from. ''modules/native/get_tileset.bat.
hatası veriyor.
Bende de aynı hata var, çözdünüz mü acaba?

Geri
Yukarı