Çözüldü Bannerlord "unable to initialize Steam API" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

baristahtasiz

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar ben bugün normal bir şekilde Bannerlord girecektim güncelleme gelmiş güncelleme bitince de dersim başladı derse girdim teneffüs olunca gireyim dedim ancak "unable to initialize Steam API" sorunu verdi Epic Games'ten oynuyorum. (Steam açık mı diye sormayın açık.)

Çözüm
Ne zaman yama ile düzeltecekler haberiniz var mı? Ya da düzeltecekler mi?

Gelmis sabah sanırım. Şu an oyuna giriyorum ve hata vermedi.

Merhabalar ben bugün normal bir şekilde Bannerlord girecektim güncelleme gelmiş güncelleme bitince de dersim başladı derse girdim teneffüs olunca gireyim dedim ancak "unable to initialize Steam API" sorunu verdi Epic Games'ten oynuyorum. (Steam açık mı diye sormayın açık.)

Selamlar, herhalde bu gece yamayı halletmisler. Sorun çözüldü. Konu kapansın. Herkese yardımı veya olmayan yardımı için teşekkürler.
Aynı sorunu alıyordum Chickadee klasörünü yedekledim ve yedekten .epstore klasörünü sildim. Oyunu Epic Games\Chickadee\bin\Win64_Shipping_ClientTaleWorlds.MountAndBlade.Launcher.exe dosyasından açtım ve oyun açıldı. Lakin Steam'den oynuyormuş gibi gözüktüm bunu yapınca. Garanti bir çözüm olmayabilir çünkü arkadaşımın kütüphanesinden oynuyor gibi de gözüküyor olabilirim şu an. O yüzden tam bir çözüm olduğunu düşünmüyorum.

Bende de aynı sorun oluyor ve denemedim daha fakat taleworlds forumunda sorunu araştırırken bunu buldum.

"Ok guess I've solved the issue! At least, found a temporary solution until they will fix it.
What I did - I've found pirate torrent for 1.5.6, downloaded only steam_api64.dll file (there's no need to download all 40GB torrents, only this 600KB file) - renamed the original file to another name (just in case), copied the pirate steam_api64.dll file to the Game folder (for example, C:\Program Files\Epic Games\Chickadee\bin\Win64_Shipping_Client ) and the Game started! 😁

I'm not sure if it's eligible to share the pirate .dll files here (I'm pretty sure that it's not) but I've placed it here for 7 days: DropMeFiles – free one-click file sharing service"

Linki paylaşmam sıkıntıysa kusura bakmayın, tamamını çevirmeyeceğim ama basitçe anlatmak gerekirse bu geçici bir çözüm ve tahminimce bir önce ki sürüm yani 1.5.6*'nın Steam-API64.dll dosyasını Update sonrası Steam-API.dll dosyasıyla değiştirerek çözüme ulaşmış arkadaş. Tabii yine de yedekleme yapın çünkü ben daha denemedim ve kesin olarak çözüme ulaştırır mı bilmiyorum.

Şu anda test ettim ve sorunu çözebildim. Umarım size de faydalı olur

Denedim, oldu. Teşekkürler.

Bende de aynı sorun oluyor ve denemedim daha fakat taleworlds forumunda sorunu araştırırken bunu buldum.

"Ok guess I've solved the issue! At least, found a temporary solution until they will fix it.
What I did - I've found pirate torrent for 1.5.6, downloaded only steam_api64.dll file (there's no need to download all 40GB torrents, only this 600KB file) - renamed the original file to another name (just in case), copied the pirate steam_api64.dll file to the Game folder (for example, C:\Program Files\Epic Games\Chickadee\bin\Win64_Shipping_Client ) and the Game started! 😁

I'm not sure if it's eligible to share the pirate .dll files here (I'm pretty sure that it's not) but I've placed it here for 7 days: DropMeFiles – free one-click file sharing service"

Linki paylaşmam sıkıntıysa kusura bakmayın, tamamını çevirmeyeceğim ama basitçe anlatmak gerekirse bu geçici bir çözüm ve tahminimce bir önce ki sürüm yani 1.5.6*'nın Steam-API64.dll dosyasını Update sonrası Steam-API.dll dosyasıyla değiştirerek çözüme ulaşmış arkadaş. Tabii yine de yedekleme yapın çünkü ben daha denemedim ve kesin olarak çözüme ulaştırır mı bilmiyorum.

Şu anda test ettim ve sorunu çözebildim. Umarım size de faydalı olur

Sabahtan beri çözüm arıyordum çok teşekkürler dostum...

Şuana ortak bir sorun var Epic Games bunu düzeltene kadar gecici çözüm istiyorsan oyunun korsan sürümünün içindeki Steam API dosyasını oyunun kurulu oldugu yere at orijinal dosyasının adının sonuna orijinal diye ekle ortak sorun düzelince korsan sürümden attıgın Steam apiyi siler orjinalle devam edersin.

Baylar bayanlar,
Sevinin çünkü bu hepimizde ve aynı vakitlerde olmuş. Bugün bir güncelleme geldi 2 GB'lik ve güncellemeden sonra açmaya çalıştığımda bu oldu. Sorunun çoğu oyuncuda olduğuna eminim. Yarına düzeltirler inşallah.
(Silip tekrar yüklemeyi denedim olmadı. İnterneti kısıtlı olan arkadaşlarımız boşuna denemesin)

Yeni konular

Geri
Yukarı