Bannerlord Warband mod kurulmuyor

emocstaken

Decapat
Daha fazla  
Yıllardır M&B oynuyorum Warband'da da kuramamıştım hiç artık canıma tak etti. Rehber videoları izliyorum sürümleri geri yüklüyorum en sonunda ya mod açılmıyor ya oyun crash veriyor ya mod görünmüyor yardımcı olabilir misiniz? Steam'den oynuyorum oyunu orijinal. Bilgisayarım da oyunu kaldıracak özelliklerde.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bannerlord'da modları Nexus Mods'tan yüklemenizi öneririm en ayrıntılı ve güncel modlar orada oluyor genelde. Bunun dışında diğer modların çalışması için temel bazı modlar var harmony, butterlib, mod Configuration menu gibi ayrıca yüklediğiniz modların sıralaması da önemli bu dediğim modlar en başta olmalı. Üstüne eski mod yüklememeye ve çakışan modlar yüklememeye dikkat etmelisiniz. Kısaca "indir" tuşuna basıp mod yüklememelisiniz, indirmek istediğiniz modların açıklamalarını, nasıl yüklendiğini ve neler gerektirdiğini okumalısınız.

Bannerlord'da modları nexus Mods'tan yüklemenizi öneririm en ayrıntılı ve güncel modlar orada oluyor genelde. Bunun dışında diğer modların çalışması için temel bazı modlar var harmony, butterlib, mod Configuration menu gibi ayrıca yüklediğiniz modların sıralaması da önemli bu dediğim modlar en başta olmalı. Üstüne eski mod yüklememeye ve çakışan modlar yüklememeye dikkat etmelisiniz. Kısaca "indir" tuşuna basıp mod yüklememelisiniz, indirmek istediğiniz modların açıklamalarını, nasıl yüklendiğini ve neler gerektirdiğini okumalısınız.

Hocam emin olmamakla birlikte o harmony ve butterlib Bannerlord'da değil miydi ben mi yanlış biliyorım?

Warbanda'da ben de diplomacy 4.litdum modu dışında diğer hiçbir mod çalışmıyor. Ne Osmanlı modu ne de ona benzer diğer popüler modların hepsi ya açılırken crash veriyor ya da oyun açılsa bile yeni oyun sekmesinde crash veriyor. Bir türlü çözemedim.

Modlama konusunda kullanıcıyı en az yoran oyunlardan birisi M&B hocam. Warband'da modül klasörüne modun ana dosyasını atıp istemci ekranında modu seçmekten ibaret birçok modun kurulumu. Sürüm sorunu filan yoksa kopyala yapıştır yapıp oyuna giriyorsun sorunsuz şekilde. Bannerlord'da oyun sürekli güncellendiği için sürüm önemli ama mantığı aynı. İstemci ekranında modu aktif etmekten ibaret. Oyuna aşırı büyük bir güncelleme gelmediyse modlar bir önceki sürümü destekliyor olsa bile çalışıyor genelde. Ancak güncel modlar kullanmak en sağlıklısı tabi. Ayrıca arkadaşın belirttiği gibi birçok modun çalışması için gereken zorunlu bazı teknik modlar var. Çoğu içerik modu bunlara ihtiyaç duyuyor. İndirdiğin modların açıklamasında requirement mods gibi bir ibare olur genelde. O modun çalışması için gereken modları belirtir. Yani bunlara dikkat ettikten sonra hala sorun yaşıyorsan Youtube'deki not defteri reislere başvurmanda fayda var. Senin derdine ancak o kadim varlıklar çare olabilir. Sıradan insanların çözebileceği meseleler değil.

hocam başlığa 'help' yazdığım banlandım 1 saat. içeriği de yarım okuyan admin sağolsun garip bi başlık atmış o yüzden yanlış anlaşılmış kusura bakmayın.

Modlama konusunda kullanıcıyı en az yoran oyunlardan birisi M&B hocam. Warband'da modül klasörüne modun ana dosyasını atıp istemci ekranında modu seçmekten ibaret birçok modun kurulumu. Sürüm sorunu filan yoksa kopyala yapıştır yapıp oyuna giriyorsun sorunsuz şekilde. Bannerlord'da oyun sürekli güncellendiği için sürüm önemli ama mantığı aynı. İstemci ekranında modu aktif etmekten ibaret. Oyuna aşırı büyük bir güncelleme gelmediyse modlar bir önceki sürümü destekliyor olsa bile çalışıyor genelde. Ancak güncel modlar kullanmak en sağlıklısı tabi. Ayrıca arkadaşın belirttiği gibi birçok modun çalışması için gereken zorunlu bazı teknik modlar var. Çoğu içerik modu bunlara ihtiyaç duyuyor. İndirdiğin modların açıklamasında requirement mods gibi bir ibare olur genelde. O modun çalışması için gereken modları belirtir. Yani bunlara dikkat ettikten sonra hala sorun yaşıyorsan Youtube'deki not defteri reislere başvurmanda fayda var. Senin derdine ancak o kadim varlıklar çare olabilir. Sıradan insanların çözebileceği meseleler değil.
hocam bence de teoride çok basit ama pratikte sürümü düzeltiyorum required modları yüklüyorum, bakıyorum modun biri launcherda görünmüyor. hallediyorum oyunu açıyorum crash veriyor. örneğin şu an realm of thrones kurmaya çalışıyorum. 4 dosyayı da mod klasörüne attım. required olarak da harmony istiyor onu da attım dosyaya harmony şu anda launcherda görünmüyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı