Bannerlord, Warband'ın aynısı değildir!

Türklerin bunu başarmasını tebrik edin. Piyasada saçma sapan Türk oyunları var.
Kesinlikle! Özgün bir yapım, baş tacımız en azından. O klişe "destek ol köstek olma" lafının en çok yakıştığı iş olabilir. Elbette eleştiri yapılacak, yüzlerce saatimi Warband'a dökmüş bir oyuncu olarak diyebileceğim şey bu kadar uzun süren yapım sürecine göre çok başarılı bir yapım değil. Yine de çok iyi, umarım bu ekip bizi gururlandırmaya devam eder.

Yenilik dediğiniz şeylerin tamamını modlayarak getirebilecek birçok oyuncu var. Hatta Bannerlord'a yapılan modlarla daha iyi yenilikler getiren kişiler de var. Bunu çıktığı gibi bannerlord alıp 120 saat oynayan biri olarak söylüyorum. Bir şey kötüyse, olmamışsa, 8 yıl beklemeyi gerektirecek şeyler barındırmıyorsa bunu dürüstçe söylemek gerekir.
Modlamaya açık çoğu oyuna modlarla çok daha iyi özellikler getirilebiliyor. Eminim bundan 4 sene sonra TES6 çıktığında Skyrim'le ve modlanmış halleriyle karşılaştırılacak, ve gereksiz tartışmalar dönecek Bannerlord'da olduğu gibi.

Bannerlord çok farklı Warband'a kıyasla. Tamam 8 yıla göre belki daha çok şey beklerdik fakat 8 yılda çıktı diye tüm artılarını silip Warband'ın aynısı diyemeyiz. Bannerlord orta çağ hissini daha fazla hissettiriyor.

Bannerlord'un tek eksiği diplomasiydi ben Mayıs ayında oynamayı bıraktığım zaman. Diplomasiden bağımsız getirilen yeniliklerin haddi hesabı yok. Son durum nedir bilmiyorum. Gelişiyor diye duyuyorum sürekli. Tam sürümü bekliyoruz.

Güzel bir yapım beğendim Warband'dan daha çok zevk aldım oynarken cidden güzel yenilikler var 3. oyunu da bekliyoruz ben pek bir beklenti ile girmedim ama oyunu baya sevdim. Oyunun zaten teması kısıtlı pek bir yenilik yapmak zor olacaktır, buglarda düzeltilirse gayet iyi bir oyun. Hatta bana göre Türk tarihinin en iyi oyunu diyebilirim.

Bannerlord'un tek eksiği diplomasiydi ben Mayıs ayında oynamayı bıraktığım zaman. Diplomasiden bağımsız getirilen yeniliklerin haddi hesabı yok. Son durum nedir bilmiyorum. Gelişiyor diye duyuyorum sürekli. Tam sürümü bekliyoruz.
Diplomasi geliştirmesi olmadı daha. Kral olduğunu hissedemiyorsun.
Kimseyle konuşamıyorsun, bir şey konuşmak istiyorum diyorsun seçenek yok 😀 Warband'da en azından savaş nasıl gidiyor, şu kişi nerede, krallık içinde otoritemizi nasıl güçlendiririz muhabbetleri yapıyorduk. Şu kalede asker yok gidip alabilirsin diyorduk Lordlara.
Bannerlord güzel oyun ama ne ziyafet var, ne düğün animasyonu var, aile üyelerine bile şu şehire git bekle diyemiyorsun.

Her yerde görüyorum şu cümleyi: 'aBi yAğ beNıRlORd warRbANdIn gRafiKlERİ gElişMiş hAli'
Bu cümleyi kuran insanların birçoğu Bannerlord almaya parası yetmeyen ve bilgisayarı Bannerlord kaldırmayan insanlardır.
Oyunu 1 dakika bile oynamayıp 'bEnnIrLord lEş' diyen insanlara gelsin bu konu.

Bannerlord ve Warband arasındaki farklar:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

(Videodaki pusu kurma gibi 3-4 şey oyundan kaldırılmıştır)

Bu kadar detaylı bilmiyordum. Bilmediğim çok güzel şeylerde varmış.

Diplomasi olsa keşke, çok detaylı olsa hem de. Ticaret anlaşması,savunma anlaşması, ittifak anlaşması.

Modlamaya açık çoğu oyuna modlarla çok daha iyi özellikler getirilebiliyor. Eminim bundan 4 sene sonra TES6 çıktığında Skyrim'le ve modlanmış halleriyle karşılaştırılacak, ve gereksiz tartışmalar dönecek Bannerlord'da olduğu gibi.
Evet, ancak 8 yıl beklenmiş bir oyunun en basit şeyleri bile modla yapılıyorsa burada bir sorun var demektir. En basit örnek kafa kopartma. Tamamen yepyeni bir mekanik olarak uvuzları kopartmayı getirebilirlermiş. Böyle ufak çaplı 5-10 tane yeni mekanik getirseler zaten olmuş deriz. Kale yıkım animasyonları dışında yeni bir şey görmemiştim ben.

Yeni konular

Geri
Yukarı