Bannerlord'da belli bir noktadan sonra ne yapılmalı?

HasanBG

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar şu an 3 tane yoldasim + erkek kardesim var, 80 tane askerim ve 45k param var ama ne yapacagimi bilmiyorum. Parayi arenalarda vs atarak falan kastım. Bazilari kervan falan olusturun demis internette ama sizce ne yapayim? Bir de unqidi cok az askerle gezerken gördüm ve onu yendim ama internette krallari infaz etmeyin diye yazi görmüştüm ondan dolayı serbest bıraktım ama simdi onun yerleri bana Full kırmızı bakiyor, ne yapayım sizce?

Klan seviyeniz yetiyorsa bir krallığa katılabilirsiniz. Daha sonra soylularla ilişkilerinizi geliştirip mevcut kral ölünce yerine geçmeyi denersiniz. Olmazsa ayrılıp kendi krallığınızı kurarsınız.

Kervan falan alayım mı ya da herhangi bir imalathane.

Oyunda 630 saatim var ama kervanların ve imalathanerlerin çok bir işe yaradığını görmedim. Kervan, imalathanelere göre daha alınabilir. Ama ben almak yerine hızlıca bir kale/şehir almaya çalışırdım. Eğer uzun bir süre herhangi bir şehir/kale almayı düşünmüyorsanız ve her saniye savaşmaktan sıkıldıysanız kervan alabilirsiniz. Gene de paranızın bitmemesi için çok savaşmanız gerekecektir. Ve unutmayın kervan biraz da şans işi(ticaret yeteneği yüksek bir yoldaşı başına koyun) ve başta bayağı az para getirecektir.

Hocam peki girmemi önerdiğiniz krallık var mı ve kendi kafama göre mi bir kaleye falan dalayım yoksa oyun da ezik kaleler falan var mı?

Oyunda 630 saatim var ama kervanların ve imalathanerlerin çok bir işe yaradığını görmedim. Kervan, imalathanelere göre daha alınabilir. Ama ben almak yerine hızlıca bir kale/şehir almaya çalışırdım. Eğer uzun bir süre herhangi bir şehir/kale almayı düşünmüyorsanız ve her saniye savaşmaktan sıkıldıysanız kervan alabilirsiniz. Gene de paranızın bitmemesi için çok savaşmanız gerekecektir. Ve unutmayın kervan biraz da şans işi(ticaret yeteneği yüksek bir yoldaşı başına koyun) ve başta bayağı az para getirecektir.

Hocam bir de herhangi bir lordu ele geçirdiğimde onu infaz edeyim mi?

Hocam peki girmemi önerdiğiniz krallık var mı?

Ben genelde kuzaitlere katılıyorum. Askerleri oynayış tarzıma daha çok uyduğu için. Her krallığın kendine has güçlü bir birliği oluyor. Ama her krallığın askeri olarak üstün olduğu bir krallık var. Mesela sturgia askerleri atlı birliklere karşı avantajlı. Hangi krallığa gireceğiniz daha çok sizin oynayış tarzınızla ve kullandığınız askeri birimlerle alakası var.

Kendi kafama göre mi bir kaleye falan dalayım yoksa oyun da ezik kaleler falan var mı?

Alması zor olan bazı yerler var fakat asıl mesele her zaman kullandığınız/kullandıkları kuşatma/savunma aletlerinde, asker sayınızda ve kale duvarlarının seviyesinde bitiyor. Her zaman 4 trebüşeyi aynı anda savaşa girmeden önce kullanın ve karşı tarafın bütün savunma silahlarını yıkın, eğer zamanınız varsa kale duvarlarını yıkarak işi çocuk oyuncağına dönüştürebilirsiniz. Kale duvarları ne kadar düşük seviyeliyse o kadar alçak ve kolay yıkılacaktır. Ayrıca zamanınız varsa açlıktan kale garnizonunu yaralayıp, yalnızca milis birlikleriyle savaşabilirsiniz. Not: Son gelen ambush özelliğiyle henüz oynamadım. O sebeple yapay zekanın ne kadar aktif olduğunu bilmiyorum. Dikkatli olmakta fayda var.

Hocam bir de herhangi bir lordu ele geçirdiğimde onu infaz edeyim mi?

Bu daha çok oynadığınız karaktere göre değişiyor ama ben öldürmenizi tavsiye etmiyorum. Daha sonra krallığınıza lord çekmeniz çok zorlaşıyor, öldürdüğünüz lordun krallığındaki bütün klanlarla ilişkiniz kötüleşiyor ve esir düştüğünüz zaman sizi öldürme olasılıkları artıyor. Ayrıca belirli bir seviyeden sonra lordlarınızın ihanet oranı baya artıyor.

Geri
Yukarı