Bannerlord'da nasıl gelişilir?

wus

Hectopat
Kendimle birlikte 4 tane demircim var, demircilikten 300 bin dinar kadar para kazandım. 50 bini ile 2 adet atölye açtım, onlar da günde 200'er dinar bırakıyorlar. Yani şu anda 250 bin dinar param ve günlük 400 dinar gelirim var. Şimdilik maaş yükü olmasın diye sadece kendimi koruyacak kadar adamım var, 25 tane kadar.

Bu sıralar biraz tıkandım, ordumu mu geliştirsem, daha mı fazla para kazansam ya da alternatif bir yol varsa onu mu yapsam emin değilim. Amacım kendi krallığımı kurmak, bunun için genel manada ne yapmamı önerirsiniz?

Günlük artı para kazanman lazım nam çok fazla kasman lazım onun için öneri istersen yazabilirsin.
Günlük + gelir kazan 1000 civarı
Ordunu güçlendir
Abini yoldaşlarını birlik oluştur güçlendir
Kervanlar aç.
Atölyeler aç nerede ne işe yaradığını bilmiyorsan yazarak bakabilirsin
Bir krallığa katılıp bir şehir alırsan güçlendirirsen alınamayacak şekilde iş biter nam içinde en kolayı bir krallığa katılıp savaşlara dalmak.

Günlük artı para kazanman lazım nam çok fazla kasman lazım onun için öneri istersen yazabilirsin.
Günlük + gelir kazan 1000 civarı
Ordunu güçlendir
Abini yoldaşlarını birlik oluştur güçlendir
Kervanlar aç.
Atölyeler aç nerede ne işe yaradığını bilmiyorsan yazarak bakabilirsin
Bir krallığa katılıp bir şehir alırsan güçlendirirsen alınamayacak şekilde iş biter nam içinde en kolayı bir krallığa katılıp savaşlara dalmak.
Hocam abi ve yoldaşlar üzerinden birlik oluşturabileceğimi bilmiyordum, ona bakacağım.
Aklıma birkaç soru geldi, cevaplarsanız sevinirim.
1) Zannedersem kervanı da yoldaşlar üzerinden yapıyoruz, o yüzden yoldaş sayısı ne kadar çok olursa o kadar iyi oluyor mantıken değil mi? Kervan işini de ayrıca araştıracağım. Onun için de namım yüksek olmalı galiba?
1) Hızlı nam yükseltmek için bir krallığa katılıp savaşacağım ama asker maaşları çok fazla oluyor, param sürekli eksiye giriyor. Bir de şehri tek başıma nasıl alacağım?
3) Namım iyice yükseldikten sonra nasıl lordu olduğum şehir ile birlikte bağlı olduğum krallıktan ayrılıp kendi krallığımı kuracağım?

Hocam abi ve yoldaşlar üzerinden birlik oluşturabileceğimi bilmiyordum, ona bakacağım.
Aklıma birkaç soru geldi, cevaplarsanız sevinirim.
1) zannedersem kervanı da yoldaşlar üzerinden yapıyoruz, o yüzden yoldaş sayısı ne kadar çok olursa o kadar iyi oluyor mantıken değil mi? Kervan işini de ayrıca araştıracağım. Onun için de namım yüksek olmalı galiba?
1) hızlı nam yükseltmek için bir krallığa katılıp savaşacağım ama asker maaşları çok fazla oluyor, param sürekli eksiye giriyor. Bir de şehri tek başıma nasıl alacağım?
3) namım iyice yükseldikten sonra nasıl lordu olduğum şehir ile birlikte bağlı olduğum krallıktan ayrılıp kendi krallığımı kuracağım?

Evet yoldaşlar üzerinden kervan kuruyorsun en iyi yoldaşlarada internetten bakabilirsin.
Şöyle şehri sen almayacaksın bir krallığa katılacaksın onlar bir şehri saldırıp alacaklar sende nufüs basacaksın ve de burada dost edindiysen onlarda nufüs basar yani kısaca ordu maliyetleri fazla ama azaltmanın şöyle bir yolu var acemi alma çünkü onu her level atlattığında maaşı artıyor ama yüksek seviye aldığında daha az oluyor bir de zaten savaşlar sana bolca para nam kazandırıcaktır o konuda sıkıntın olmasın.
Krallık simgesine giriceksin ayrıl diceksin bunu yapmadan önce 1 şehir al en iyi hale getir kardeş ve birlik oluştur en az 500 kişilik ordu yap ilk 1 ay o 500 kişi ile bekle şehirde sinirleri geçince barış yap çünkü krallıktan ayrılıp yok olmamak çok zor ilişki düşüyor ve savaş açıyorlar 1000 1200 ordu gönderiyorlar.
Başka bir sorun varsa çekinmeden sor seve seve cevaplarım.

Evet yoldaşlar üzerinden kervan kuruyorsun en iyi yoldaşlarada internetten bakabilirsin.
Şöyle şehri sen almayacaksın bir krallığa katılacaksın onlar bir şehri saldırıp alacaklar sende nufüs basacaksın ve de burada dost edindiysen onlarda nufüs basar yani kısaca ordu maliyetleri fazla ama azaltmanın şöyle bir yolu var acemi alma çünkü onu her level atlattığında maaşı artıyor ama yüksek seviye aldığında daha az oluyor bir de zaten savaşlar sana bolca para nam kazandırıcaktır o konuda sıkıntın olmasın.
Krallık simgesine giriceksin ayrıl diceksin bunu yapmadan önce 1 şehir al en iyi hale getir kardeş ve birlik oluştur en az 500 kişilik ordu yap ilk 1 ay o 500 kişi ile bekle şehirde sinirleri geçince barış yap çünkü krallıktan ayrılıp yok olmamak çok zor ilişki düşüyor ve savaş açıyorlar 1000 1200 ordu gönderiyorlar.
Başka bir sorun varsa çekinmeden sor seve seve cevaplarım.
Anladım hocam, nüfus basma olayını anlatırsanız bir de çok iyi olur. Bir de şehir bizim adımıza olunca krallıktan ayrılsak bile kesin olarak bizde kalıyor değil mi? Warband'da krallıktan ayrılınca kral elimizdeki şehri de alıyordu çünkü.

Anladım hocam, nüfus basma olayını anlatırsanız bir de çok iyi olur. Bir de şehir bizim adımıza olunca krallıktan ayrılsak bile kesin olarak bizde kalıyor değil mi? Warband'da krallıktan ayrılınca kral elimizdeki şehri de alıyordu çünkü.

Şöyle anlatayım istersen her şeyi verip gidebiliyorsun istemezsen vermiyorum diyosun onlarda sana 1200 kişi ile dalıyorlar nufüs basma olayı derken neyi kasteddin merak ettim açıklarsan sevinirim.

Şöyle anlatayım istersen her şeyi verip gidebiliyorsun istemezsen vermiyorum diyosun onlarda sana 1200 kişi ile dalıyorlar nufüs basma olayı derken neyi kasteddin merak ettim açıklarsan sevinirim.
Siz üst mesajda demişsiniz ya hocam onu sordum. ''onlar bir şehri saldırıp alacaklar sende nufüs basacaksın ve de burada dost edindiysen onlarda nufüs basar yani kısaca ordu maliyetleri fazla ama.'' Bu kısım.

Siz üst mesajda demişsiniz ya hocam onu sordum. "onlar bir şehri saldırıp alacaklar sende nufüs basacaksın ve de burada dost edindiysen onlarda nufüs basar yani kısaca ordu maliyetleri fazla ama." bu kısım.

Bak şimdi bir kralıığa katıldın lord oldun sonra onlar savaşa gidiyorlar ordu toplayıp şehirlerden birine veya bir kaleye saldırmaya gidiyorlar aldıktan sonra bir seçim ekranı çıkacak oraya elinde ne kadar nufüs varsa bas az nufüsün olacaktır şehrin vb bir şeyin olmadığı için nufüs kasmak için turnuva kazan sonra şehri alınca zaten o 1 veya 2 nufüs artışı saglacak düzenli olarak dost meselesi şöyle 4 lord kale veya şehri almak için nufüs basacaklar sende o sıralamada olma ihtimalin yüksek yeni katıldın diye bazıları çekimser bazıları da ilişkisi yüksek olanlara nufüs basacaklar sende nufüs bas bir şehirse elindeki hepsini ve de eğer dost edindiysen (ilişkin yüksekse bazı lordlarla) sana nufüs basma olasılığı çok yüksek sana bir de tavsiye erken oyunda ordu kurmaktan kaçın başka soruların varsa dilim döndüğünce cevap vermek isterim.

Geri
Yukarı