Bannerlord'da nasıl para kasılır?

RSBRS

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Şu an 3 şehrim, 1 kalem, 3 kervanım, 3 atölyem var. Buna rağmen birliklerimden dolayı günde -1.000 dinar yiyorum. Kendi krallığımı ilan ettiğimde herkes savaş açıyor, barış içinse çok fazla haraç istiyorlar. Hadi ordu kurup savaşayım diyorum, orduya bakacak parada yok. Nasıl para kasabilirim?
Demircilikle uğraşıyorum ancak gelişmesi, parçaların açılması zaman alıyor. Şu anda 1 kılıçtan 6.000 dinar kazanıyorum.

Oyun sizi hiç kısıtlamıyor. Bir çok yol ile para kazanabilirsiniz. Anladığım kadarıyla şehirlerinizin, garnizonlarınızın ve ordunuzun bakımına çok para veriyorsunuz. Kervan ve Atolye gelirleri kurtarmaz. Bir yandan demircilik yaparak diğer yandan savaşarak savaş ganimeti veya düşman olduğunuz krallıkların köylerini yağmalayarak para kasabilirsiniz. Aynı zamanda karakter özelliklerinizde liderlikte olması lazım ordu bakımı gibi bir perk var. Onu açarsanız giderleriniz bayağı düşecek.

Oyunun ileri safhalarında daha çok para istiyor sizden. Çünkü 5 kale 6 kale 7-8 şehir derken çok fazla garnizon ve çok fazla ordu bakımı ücreti kesiliyor sizden. Bu yüzden şimdiden demirciliğe asılıp bir kılıç üretiminden 30k-40k falan edecek şekilde kılıç yapabiliyor vaziyete gelmeniz gerekir benim tavsiyem bu olur.

Oyun sizi hiç kısıtlamıyor. Birçok yol ile para kazanabilirsiniz. Anladığım kadarıyla şehirlerinizin, garnizonlarınızın ve ordunuzun bakımına çok para veriyorsunuz. Kervan ve atolye gelirleri kurtarmaz. Bir yandan demircilik yaparak diğer yandan savaşarak savaş ganimeti veya düşman olduğunuz krallıkların köylerini yağmalayarak para kasabilirsiniz. Aynı zamanda karakter özelliklerinizde liderlikte olması lazım ordu bakımı gibi bir perk var. Onu açarsanız giderleriniz bayağı düşecek.

Oyunun ileri safhalarında daha çok para istiyor sizden. Çünkü 5 kale 6 kale 7-8 şehir derken çok fazla garnizon ve çok fazla ordu bakımı ücreti kesiliyor sizden. Bu yüzden şimdiden demirciliğe asılıp bir kılıç üretiminden 30K-40K falan edecek şekilde kılıç yapabiliyor vaziyete gelmeniz gerekir benim tavsiyem bu olur.

Şu anda 3.seviye parçaları açtım, dediğiniz kadar kazanmak için 5.seviye parçalarla mı kılıç üretmeliyim?

Evet. Ürettiğiniz parçaları satmak yerine eritebilirsiniz. Erittikçe de demircilik seviyesi kazanıyor ve yeni parçalar buluyorsunuz. 5. seviye kılıç üretmeye başladıkça kılıçlarınız daha fazla para edecektir. Demircilikte en çok çift elli kılıç para ediyor. Dolayısı ile çift elli kılıç üretimine yoğunlaşmanızı öneririm.

Bol bol savaş yap bence ya da yenilmek üzere olan krallık ta paralı askerlik yap belli bir seviyeye ulaşıp merkez kale al.

Geri
Yukarı