Barbel Row Artmıyor

Evde olduğum için deadlift yapamıyorum, barfiks çekemiyorum. Birde şöyle bir sıkıntı var ağırlıklı barfiks çekecek kadar güçlü olduğumu sanmıyorum. Bu arada deadlift yapmamamın sebebi 45 kg nin çok az gelmesi. Birde şöyle bir durum var kas hacmi alıyorum ama gelişime kıyasla biraz fazla gibi. Ağırlıklar baya yavaş artıyor. Sırtımın en iyi geliştiği zaman köydeydim her halde. Sırtı barfiks ve yatay çekişle parçalıyordum ve öyle iyi gelişmiştim. İşin kötü tarafı daha vücut ağırlığıma yakın bile değilim. 5 tekrarı 36.5 kg ile yapıyordum ben 58 kg yim.
Birde konu ile alakası yok ama overhead press acayip üst göğüs yapıyor. Tavsiye ederim:)
Peki sizce tekrar aralıkları nasıl olmalı? Düşük tekrar mı yüksek tekrar mı? Şu an yüksekten düşüğe doğru gidiyorum 3 e kadar ineceğim.

Bölgesel değil de full body çalışmak daha çok yarar sağlar. Bölgesel çalışmayı önermiyorum.
Peki sizce tekrar aralıkları nasıl olmalı? Düşük tekrar mı yüksek tekrar mı? Şu an yüksekten düşüğe doğru gidiyorum 3'e kadar ineceğim.
Yaptığın şekilde devam edebilirsin.

Bölgesel değil de full body çalışmak daha çok yarar sağlar. Bölgesel çalışmayı önermiyorum.

Yaptığın şekilde devam edebilirsin.

Teşekkürler:) Deneyip size de aktaracağım. Belki cheat row falan da yaparım ilerleyen zamanlarda.
Overhead press'i bana önermene gerek yok, uzun yıllardır bu spor ile iç içeyim:)
Tekrar durumu amacına bağlı. Ben genelde PW tarzı çalışıyorum.

Sözüm size değil estağfurullah, ortaya atmıştım ben:) Belki biri cevap vermez ama okur faydalanır diye:)
Ben bazı yerlerde sadece yatay çekişin tüm sırtı çalıştırmayacağını, dikey çekiş de yapmamızın gerekli olduğunu duymuştum doğru mu? Bence de çeşitli yapmak daha iyidir ama sizce ne kadar önemli?
Selamlar. Platoyu sonunda aştım galiba:) Nasıl yaptığıma gelecek olursak:
Yediklerimi biraz arttırdım.
Yüksek tekrar ve düşük ağırlıklarla tersine giderek ( ağırlıklar gittikçe arttı tekrarlar gittikçe azaldı ) ilerledim.
Düşük tekrarda set sayısını arttırıp 5x5 yaptım.
Bundan sonra asistan olarak 3x12 barbel row koymak istiyorum:)
Teşekkürler. Başka taktikler bulursam yazacağım.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı