Barfiks geliştirmek

Kaç yaşındasın? Boyun ve kilon çok az geldi o yüzden sordum. Belli bir yaşa kadar spor yapma. Onun yerine basketbol vs. oyna. Oyun çağındasın kası ne yapacaksın. Eğlenmene bak

Kaç yaşındasın? Boyun ve kilon çok az geldi o yüzden sordum. Belli bir yaşa kadar spor yapma. Onun yerine basketbol vs. oyna. Oyun çağındasın kası ne yapacaksın. Eğlenmene bak
12. Ve amacım kas yapmak değil. Sadece barfiks, esneklik, mekik ve şınav geliştirmek istiyorum. O kadar. Basketbol oynamaya başlayacağım artık. Futbolu pek sevmem. Yani zamanında oynar idim ama şimdi sevmiyorum.

Basketbola bir başla ,birkaç ay devam et. Vücudun da disipline, kondisyona, antrenman yapmaya alışsın .Birkaç ay sonra tekrar barfiks yapmaya çalışırsın. Ayrıca barfiks ,basketbol için kesinlikle olması gereken ve özellikle çalıştırman gereken bir kas grubu değil. Basketbol koçunun önerilerine de dikkat et, verdiği programa uymaya çalış, yaşın çok küçük henüz.Herşeyin zamanı var ,acele etme.

Barfiks çekerken bir çok kas grubu çalışır.
Dolayısıyla daha çok barfiks çekmek için bu kas gruplarının hepsini güçlendirmelisin.
Çünkü zayıf olan kas grubu seni her zaman frenler bu konuda.
Tutuş şekline göre biceps veya triceps kaslarını güçlendirmelisin tabiki tutuş gücün ve fore armlarda önemli rol oynar ancak büyük ihtimalle bu kas grupları ortalama seviyededir.
Senin zayıf olduğun kısım daha çok sırt, lateral ve posterior deltoid kaslarıdır.
Ayrıca stabil bir şekilde barfiks çekmek için karın kaslarıda çok önemlidir.
Karın bölgeni ve kalçanı bafiks çekerken stabil tutarsan rahat edersin.

Yerinde olsam o yaşta kendimi fazla zorlamazdım, kendini sakatlamana çok ama çok müsait bir hareket.
Vücut ağırlığının tamamı kol bileklerine bindiği için kendini yukarı çekmen de haliyle kolay olmuyor.

Karın - sırt kasların gelişmeden askıda kalman bile sakatlayabilir seni haberin olsun. Asla ama asla barfiks ile başlama kendini geliştirmeye. Şınav ile başla, zorlanırsan ayaklarınla değil dizlerinle yere dokun.

Şınav çekerken arka kol kasların titremediği zaman barfikse de ufaktan ufaktan giriş yaparsın.
Şınav karın kaslarını da kuvvetlendirecektir, askıda olduğun pozisyonda sakatlanmanı engeller.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı