Barış Özcan Aslında Kim?

Videoda Barış Özcan için bilgi aktarıcı diye bir ifade kullanılmış. Bunun çok yanlış bir ifade olduğunu düşünüyorum. Barış Özcan'ın aşağı yukarı 15-20 tane videosunu izlemişimdir ve bu videolarda genelde analiz yapar ve yorumlayarak düşünmeye iter. Bilgi aktarmak kavramı günümüzde çok basit ve gerekliliği tartışılabilir bir kavramdır. Barış Özcan'ı diğer kanallardan ayıran belki de en önemli özelliği bu analiz ve düşündürme becerisidir. Diğer kanalları değersizleştirmek gibi olmasın ama dünyanın en bilmem ne 10 şeyi tarzı içerikler ile bu abimizin içerikleri çok farklı şeyler.

Çağımızın tembellik aracı olan interneti kullanarak, herkesin yaptığı gibi hazır bilgi vermek yerine insanları düşünmeye davet ediyor. Hepimizin yapması gereken şey bu aslında. Yaptığı şey sıradışı değil ama saygı gösterilesi. Ve Türkiye için en gerekli şeylerden biri.

Kalite olarak %100 dolayların da olan bir kanal ama anlatımı mı desem ne desem bana ağır geliyor.

Akıcı değil gibi.

Ayrıca "Zinciri Kırma" ile bana bağzı şeyleri alışkanlık haline getirmem de yardımcı olduğu için kendisine
teşekkür borcum var.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı