Barracuda SSD ne durumda?

Neueste

Centipat
Daha fazla  
Dostlar SSD mi daha 1 hafta önce falan aldım ve Windows'u kurup kullanmaya başlayalı da 3 gün falan oluyor. Durumu nasıldır acaba? Bad sector vs. var mı?

Dosya Ekleri

• seagate.png
    seagate.png
    146,6 KB · Görüntüleme: 72
  • barracuda.png
    barracuda.png
    147 KB · Görüntüleme: 63
  • 120.png
    120.png
    146,4 KB · Görüntüleme: 65
Son düzenleyen: Moderatör:
Sonradan oluşan bozuk bloklar yok gibi ama bir sürü SATA PHY ve CRC hataları var. Diskin SATA ve güç kablosunu kontrol edin.

Sonradan oluşan bozuk bloklar yok gibi ama bir sürü SATA phy ve crc hataları var. Diskin SATA ve güç kablosunu kontrol edin.

Hocam SATA kablom kırmızı eski ve 4 senelik bir kablo değiştirmeli miyim? Bir de güç kablosu yetmediği için uzatıcı aldım onu kullanıyorum.
HD Sentinel indirirseniz daha iyi olur.
Hocam birde bazen SSD o kadar yavaşlıyor ki hız kb/s le düşüyor ve Windows falan açılırken hata veriyor. Sizce bu durum SATA kablosu arızalı olmasından olabilir mi zaten eski bir kablo.
Sorunu çözmek için SATA kablosunu anakarttan çıkarıp tekrar takıyorum ve düzeliyor

Evet değiştirin. Hız düşmeleri de ondan kaynaklıdır.
Tamamdır hocam şuan sipariş verdim ve bunu aldım:Alfais 5002 Sata 3.0 Kablo Hdd Harddisk Ssd Sata3 Data Kablosu: Amazon.com.tr
Birde hocam SATA kablosunu değiştirince tekrardan format atmalı mıyım?
Tamamdır hocam şuan sipariş verdim ve bunu aldım:Alfais 5002 Sata 3.0 Kablo Hdd Harddisk Ssd Sata3 Data Kablosu: Amazon.com.tr
Birde hocam SATA kablosunu değiştirince tekrardan format atmalı mıyım?
Yani atmasam olur mu yoksa mutlaka atmalımıyım?

Son düzenleme:
Tamamdır hocam çok teşekkürler. İyi günler dilerim.
Tamamdır hocam çok teşekkürler. İyi günler dilerim.

Hocam bu arada tekrardan rahatsız ediyorum ama SSD hız testi yaparken arkada açık olan Discord Steam vs. gibi uygulamalar çok az da olsa hız düşmesi yapar mı?
Evet değiştirin. Hız düşmeleri de ondan kaynaklıdır.
Hocam peki değiştirince SATA PHY yerinin sonundaki sayıların silinmesi mi gerek yoksa o yine aynı kalır sorun mu düzelir?

Son düzenleme:
Genelde silinmez. Aynı kalıp sorun düzelir diye düşünüyorum.

Evet hocam öyle de oldu. Hocam bir soru daha soracağım. Normalde 560/539 değerler aldığım SSD de okuma hızında hiçbir fark olmadı ama yazma hızım genelde 400-480 arası gidip geliyor. (arada 1 kereliğine eski hızına dönüyor.) Bazıları önbellekten dolayı olduğunu ve biraz beklersem kendi kendine düzeleceğini söylüyor. Bende bugün 3 farklı oyun indirdim ama üçününde kapladığı yer 8 GB ı geçmez. Dedikleri gibi önbellekten dolayı olabilir mi?

Geri
Yukarı