Baş ağrısı

gambler28

Kilopat
Daha fazla  
Daha öncede bu şikayetimden dolayı bir konu açmıştım. Orada da başımın ağrıdığını belirtmiştim fakat hala sonuç aynı. Sabah kalkıyorum hiçbir sıkıntım yok öğleden sonrada sıkıntı olmuyor fakat akşam olunca başım bir ağrıyor anlatamam özellikle gözümün üst tarafları bu ağrıdan çok şikayetçiyim ne yaptıysam olmadı. Aynı zamanda boğazımda bir şey var gibi bir sıkıntı yaşıyordum nefes alıp vermede zorluk falan. Dişçiye gidip gömülü dişimi çektirdim ondan olacağını söylediler geçmedi. Tomografi çekildi bir şey çıkmadı. Sinüzit'den şüphelendik onda da bir şey çıkmadı. İki gün önce alerji testi yaptırdım evdeki birkaç toza ve birkaç şeye alerjim çıktı iki tane burun spreyi ve hap verildi bunları bir ay kullan sıkıntıların geçmezse tekrar gel aşı tedavisine başlarız dedi sizce sıkıntım bundan dolayı mı yoksa başka bir şey mi var son senem sınava gireceğim malum az kaldı çalışamıyorum. Şimdiden teşekkürler. İyi akşamlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Son senem sınava gireceğim malum az kaldı çalışamıyorum.
Sebep: Sınav stresi, Gelecek Kaygısı
Sonuç: Başarının Azalması, Baş Ağrısı(Sürekli beynin sebepler hakkında düşünmesi nedeniyle), Psikolojik sorunlar, hayat kalitesinin düşmesi

Sınav stresi ve gelecek kaygısı yüzünden gençlerde bu tarz sorunlar oluyor. İnsanlar bunun için antidepresan kullanılıyor. Hatta dünyada bu tür ilaçları en fazla kullanan ülkelerden biriyiz. Bazı durumlarda öyle bir psikolojik baskı ortaya çıkıyor ki ciddi akıl sağlığı sorunlarına ve en kötüsü intihara kadar gidebiliyor. Psikoloğa gitmek sorununuzun çözümü olacaktır. Hayatınızı sadece sınava çalışmaya ayırmayın, kendinize de zaman ayırın. Arkadaşlarınız ile buluşun, sohbet edin, gezin. Yeni şeyler deneyin, spor yapın. Yapamıyorsanız bile en azından sabah bir tur atıp gelin. Gelecek kaygısı yaşamayın. Unutmayın ki bu dünyanın sonu değil. Yeniden girersiniz. Birçok şansınız var. Bir tanıdığım 65 yaşında üniversiteye girdi. İllaki bir şekilde para kazanırsınız, kendi yolunuzu çizersiniz.

Sebep: Sınav stresi, Gelecek Kaygısı
Sonuç: Başarının Azalması, Baş Ağrısı(Sürekli beynin sebepler hakkında düşünmesi nedeniyle), Psikolojik sorunlar, hayat kalitesinin düşmesi

Sınav stresi ve gelecek kaygısı yüzünden gençlerde bu tarz sorunlar oluyor. İnsanlar bunun için antidepresan kullanılıyor. Hatta dünyada bu tür ilaçları en fazla kullanan ülkelerden biriyiz. Bazı durumlarda öyle bir psikolojik baskı ortaya çıkıyor ki ciddi akıl sağlığı sorunlarına ve en kötüsü intihara kadar gidebiliyor. Psikoloğa gitmek sorununuzun çözümü olacaktır. Hayatınızı sadece sınava çalışmaya ayırmayın, kendinize de zaman ayırın. Arkadaşlarınız ile buluşun, sohbet edin, gezin. Yeni şeyler deneyin, spor yapın. Yapamıyorsanız bile en azından sabah bir tur atıp gelin. Gelecek kaygısı yaşamayın. Unutmayın ki bu dünyanın sonu değil. Yeniden girersiniz. Birçok şansınız var. Bir tanıdığım 65 yaşında üniversiteye girdi. İllaki bir şekilde para kazanırsınız, kendi yolunuzu çizersiniz.
Tabiki öyle ailemde ısrar yapmıyor fazla ama benim için yaptıklarını görünce ister istemez stres oluyor dışardan hiçbir şeyi kafama takmayan biri gibi duruyorum ama içimde binlerce şeyler yaşıyorum. Kendime diyorum stres yapma daha iyi yaparsın diye ama olmuyor. Şu son 2 aydır sınava odaklanamıyorum çalışamıyorum bile tam kendime bi tempo kurmuş iken bu hastalık çıktı başıma.

Tabiki öyle ailemde ısrar yapmıyor fazla ama benim için yaptıklarını görünce ister istemez stres oluyor dışardan hiçbir şeyi kafama takmayan biri gibi duruyorum ama içimde binlerce şeyler yaşıyorum. Kendime diyorum stres yapma daha iyi yaparsın diye ama olmuyor. Şu son 2 aydır sınava odaklanamıyorum çalışamıyorum bile tam kendime bi tempo kurmuş iken bu hastalık çıktı başıma.
Bence tüm sorunlarınızın sebebi yaşadığınız stres ve kaygı. Psikoloğa gitmeniz daha yararlı olacaktır.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı