Başarı Hikayesi: Kilo Vermek

Bende ramazanda hastalanmıştım 1 hafta hastanede yattım. Hastanedeki tedavi çok azcık iyileşme gösterdi ama hala hastalık vardı. Bizde alternatif tıbba başvurduk. Adam bana 9 gün boyunca oruç tut iftarda 3 yada 5 tane hurma, 1 bardak limon suyu, 1 çay kaşığı zeytinyağı, 1 çay kaşığı çörek otu, 7 diş sarımsak haricinde hiçbir şey yememe ve içmeme izin vermedi (su hariç). Başta yapamam dedim fakat yapmaya başladım. ilk 3 gün çok fena yemek yemek istedim fakat yemedim. 9 günü tamamladığımda ise 7 kilo falan vermiştim. Sonra o 9 günün acısını çıkardım ama :LOL:. Şimdi o verdiğim kilodan daha fazlasını aldım :). Buda benim kısa sürelik başarı hikayem.

Bu işin altın kuralı disiplinli olabilmek. Spora başlamak değil sporcu olmak gerekiyor. Günlük 1 saat spor ve disiplinle ilk ay 10 kilo verdim . İlk hafta inanılmaz sancılı geçiyor ama alışıyorsun. Sağlıklı beslenmeye başladıktan sonra eski beslenme düzenine baktığında kendine küfür ediyorsun.
Dün sandviç ekmeği aldım sabah tost Yaparım diye. Çünkü her gün yaptığım olaydı bu. Ama kıyamadım kendime yapamadım bunu. İçim el vermedi cidden. Eskiden günde 3 dürüm 1L kolayı sadece bir öğünde yediğimi görünce tiksindim kendimden.

Oğuzhan Yıldırım
Bende ektomorf vücut tipine sahibim ama bir düzene girince ve sabretmeyi bilince her şey oluyor.
BilgisayarKurdu bu düzeni uygulamadan uyguladıysada 1-2 hafta sonra bıraktığında kilo alamıyor.

@BilgisayarKurdu Bu arada ben spora tekrar başladım. 1 ay oldu ve çok net bir şekilde şiştim. Hem yağsız. Biliyorsun ektomorfum. :D Halam gelirken şu 2 ürünü getirdi almanyadan. Hep hayalini kurduğum supplementti. Hiç vaktim yok ama senin için aşırı ayrıntılı, bilimsel, bol fotoğraflı bir konu açıp bu kilo alma işini açıklayacağım. Senle benim vücut tipime özel bir konu olacak.
Eki Görüntüle 102170
Sen bana zaten önceden de çok yardımcı oldun, 62 kiloya geldik seninle ancak yine geriledim :)

Ben öyle düşünüyorum ki bir spor salonuna yazılmalıyım.
Spor yapmak ile spor salonuna yazılmanın etkileri farklı galiba.
Çünkü zaten sabah akşam spor yapıyorum.

Arkadaşlarım 1 ay salona gidiyor, 1 ayda gayet kalıplı bir vücuda sahip oluyorlar :)
Ben de instagramdan onlara bakıyorum anca :)

Şuan hiçbir spor yapmadan, geceleri tost yiyerek 86 kiloya düştüm nasıl olduysa :D Artık diyet, spor bitti. Çikolata abur cubur devam ediyorum ama kilo vermeye de devam. Günde 4 tost yiyorum ama kilo veriyorum. Garip :D

Hocam bende nasıl oluyor anlamıyorum saatler boyunca bilgisayar başında abur cubur yiyip, spor yapmayarak kilo veriyorum. Ramazanda deli gibi basket oynuyordum. Kilo alıyordum hocam. Nedir bu. Millet kilo vermek ister bende almak istiyorum. 68 kiloyum ama, bi deri bi kemik.

@BilgisayarKurdu Yiyeceksin arkadaşım :) yada yine yiyeceksin ve spor yapmalısın 1 numaralı kilo almanı sağlayacak şeyler sabah erkenden koşu ve barfiks (7:00 7:30 civarı, sakın öğleden sonra yapma hiç bir faydası olmaz) ve spordan sonrada sağlam bir kahvaltı. Ben bu yöntemle 1 ay da 5-6 kilo aldım.

Dostum spor denilen şeyi çok aktif bir biçimde yapıyorum :) Memlekete geldik, 40km'lik 1650 rakım yere tırmanırken bile bisikleti tercih ediyorum.

Evde barfiks barı, boks torbası, dumbel seti gibi ekipmanlar da mevcut.

Ve yemek yiyorum da zaten, normal bir insan kusana kadar yiyemez herhalde :) Yiyemiyorsan zorlamanın alemi yok diye düşünüyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı