[ Başarılı Kurulum ] MSI GE60 0ND-459XTR

Uzun süredir başarısız olduğum ve en sonunda bir kaç ince ayarı öğrenerek yaptığım sorunsuz kurulumu sizlere anlatmak istiyorum. Öncelikle belirtmek isterim ki cihazda bulunan Wi-Fi kartı Mac ile uyumsuz olduğu için Atheros AR9285 ile değiştirilmiştir. Öncelikle sistem normal şartlarda Clover ile boot etmiyor. Clover boot ekranına geldikten sonra Options > Graphics İnjector yolunu takip ediyoruz ve burada bulunan Fake Id bölümünü silerek 0x01620005 olarak değiştiriyoruz. Artık boot ekranına geri dönerek kuruluma geçiyoruz. Kurulum işlemi bittikten sonra yine sistemi Usb üzerinden başlatıyoruz ve sistemi boot etmeden önce Fake Id bölümünü yine değiştiriyoruz.

Hiç bir ek komut girmeden sistem boot edecektir. MSI GE60 için hali hazırda bir DSDT bulunduğu için aşağıda verdiğim linkten DSDT dosyasını indirerek Multibeast'ta User DSDT bölümünden seçiyoruz.

s0KGHkb.png

Burada sizin seçmeniz gereken tüm seçenekler otomatik olarak seçilecektir. Bootloader olarak Chimera kurulacaktır. Burada dikkat etmeniz gereken kurmadan önce Drivers bölümünden NullCpuPowerMagament seçeneğini ve ses için de VoodooHDA v2.8.2'yi seçmelisiniz.

z2EGVln.png

Seçimleri yaptıktan sonra Build'e basarak kurulumu tamamlayın ve Disk İzlencesinden disk izinlerini onararak bilgisayarı yeniden başlatın. Artık GE60'ınız sorunsuz bir şekilde boot edecek ve çalışmaya başlıyacaktır.

Son eksiğimiz olan Wi-Fi'yi aktif etmek için Kext Utility'yi çalıştırın ve Atheros Wi-Fi kext dosyasını üzerine sürükleyin. İşlemler tamamlandıktan sonra yeniden başlatarak Wi-Fi'yi kullanabilirsiniz.

Böylece GTX660M ve Ethernet hariç tepeden tırnağa sorunsuz çalışan bir Mac'e sahip olacağız.

Gerekli Dosyalar ;

DSDT Dosyası

Atheros Wifi Kext

fgHR8R4.jpg

Merhaba forumu çok takip ediyorum üye olmak fırastını şimdi buldum ben msi ge-60 0nd bilgisayarıma 10.9.5 mavericks verisyonunu kurdum wi-fi,ethernet ve erkan parlaklık ayarı problemim var. Wifi ve etherneti hiç bir türlü çalıştırmayı beceremedim. Ekran parlaklık ayarı ise çok tuhaf, ayar yapabiliyorsun fakat her hangi bir şey olmuyor, sadece seviye yükseltip kısabiliyorum o kadar. Bu konuda yardımlarınız bekliyorum şimdiden teşekkür ederim

Merhaba forumu çok takip ediyorum üye olumak fırastını şimdi buldum ben msi ge-60 0nd bilgisayarıma 10.9.5 mavericks verisyonunu kurdum wi-fi,ethernet ve erkan parlaklık ayarı problemim var. Wifi ve etherneti hiç bir türlü çalıştırmayı beceremedim. Ekran parlaklık ayarı ise çok tuhaf, ayar yapabiliyorsun fakat her hangi bir şey olmuyor, sadece seviye yükseltip kısabiliyorum o kadar. Bu konuda yardımlarınız bekliyorum şimdiden teşekkür ederim

Merhaba,

GE60 ile gelen Intel Wi-fi kartı zaten uyumlu değil. Ethernet için ise Multibeast üzerinde gerekli sürücü var.

Ekran parlaklık kontrolü zaten çalışmıyor.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı