Başarılı Kurulum MSI GE60 2PC Yosemite 10.10 UEFI

Uzun uğraşlar sonucunda Yosemite'i de kurmayı ve çalıştırmayı başardım.

Kurulumu yapmadan önce USB içerisindeki EFI/Clover klasöründeki config.plist dosyasını açıp şu satırları ekliyoruz.

Kod:
<key>KextsToPatch</key>
<array>
    <dict>
        <key>Comment</key>
        <string>Second Stage Patch 1</string>
        <key>Find</key>
        <data>hcB0XUg=</data>
        <key>Name</key>
        <string>IOGraphicsFamily</string>
        <key>Replace</key>
        <data>McB0W0g=</data>
    </dict>
    <dict>
        <key>Comment</key>
        <string>Second Stage Patch 2</string>
        <key>Find</key>
        <data>QYjE6wM=</data>
        <key>Name</key>
        <string>IOGraphicsFamily</string>
        <key>Replace</key>
        <data>QYjE6yM=</data>
    </dict>
</array>

Kuruluma geçebilmek için ve UEFI kurulum yapabilmek için Clover kullanmak gerekiyor.
Clover üzerinde yapmamız gereken değişiklikler ise şu şekilde:
Öncelikle Kernel Patch kısmından Kernel PM'i etkinleştiriyoruz. Ardından Graphic Injector kısmındanda sadece Inject EDID'in seçili kalmasını sağlıyoruz. (Inject Intel'i kaldırıyoruz.) Girmeniz gereken arg'ler ise şu şekilde:
Kod:
npci=0x2000 dart=0 nv_disable=1 kext-dev-mode=1

Kurulumu bitirdikten sonra şu kextleri, kext utility ile kuruyoruz:
MEGA

Daha sonra da Clover üzerinden Graphic Injector üzerinde Inject EDID ve Inject Intel'i aktif ediyoruz fake id kısmına da
id'sini giriyoruz. bu şekilde HD4600 kartını aktifleştirmiş oluyoruz.

Ethernet için standart ALX kextlerini kullanabilirsiniz Google'da çok ufak aramalarla ulaşmak mümkün.
Ses içinde Voodoo HDA kullanabilirsiniz ancak cızırtı sorununu aşabilmek için kext içerisindeki info.plist dosyasındaki iGain=80 satırını bulup 80'i 0 yapmanız gerekiyor.
Batarya için ise https://www.dropbox.com/s/idt4gqaxkzf0f5t/ASUS K55VD YOSEMİTE.zip?dl=0 bu paket içerisindeki batarya kextlerini kullanabilirsiniz.

Clover kurulumunu da Technopat rehberlerindeki gibi yapabilirsiniz.

Kurulumu sayenizde sorunsuz bir şekilde gerçekleştirdim. WiFi'ı bende değiştirme tarafında değilim, onuda daha önce elimde kalan Zyxel NWD2105 ile çözdüm. İçinde Ralink RT3070 chipset var, zaten Ralink chipsetlerin çoğu çalışıyor. Tek takıldığım yer Clover/config.plist'de ekran kartı FakeID, Kernel PM vs... girebileceğim kısmı bulamadım. Onu nasıl halledebilirim?

Birde sesle ilgili bir sorun var, sadece alttaki hoparlörlerden ses geliyor. VoodooHDA 2.8.7 kurulu, sizde de aynı durum var mı?

Son düzenleme:
Kurulumu sayenizde sorunsuz bir şekilde gerçekleştirdim. WiFi'ı bende değiştirme tarafında değilim, onuda daha önce elimde kalan Zyxel NWD2105 ile çözdüm. İçinde Ralink RT3070 chipset var, zaten Ralink chipsetlerin çoğu çalışıyor. Tek takıldığım yer Clover/config.plist'de ekran kartı FakeID, Kernel PM vs... girebileceğim kısmı bulamadım. Onu nasıl halledebilirim?

Birde sesle ilgili bir sorun var, sadece alttaki hoparlörlerden ses geliyor. VoodooHDA 2.8.7 kurulu, sizde de aynı durum var mı?

Zaten sistemi boot ettiyseniz Kernel PM'ye gerek yoktur yada seçilidir.
Sesi sadece bir hoparlörden alabiliyosunuz bitanesi daha fazla ses veriyor Ayarlar/Ses ayarları/Çıkış kısmından deneyerek çok ses vereni seçin.
Fake ID girmek için gerekli kodu şuan tam olarak hatırlamıyorum Clover configurator ile aynı işlemi gerçekleştirip hazır config.plist dosyası edinebilirbisiniz.

Merhaba arkadaşlar bir sorum var. Aşağıdaki sistemime Mac OS X Yosemite kurabilir miyim? Hatta dual-boot ile Mac ve Win.8.1 aynı PC'de kullanmak istiyorum. Kurulum denemelerim oldu fakat WİFİ de sorunlar yaşadım. Bir de sistem tam istediğim düzende çalışmadı sürekli başka sorunlar çıkardı. Yosemite kurulumunu deneyeceğim. Kurulumda yaşadığım hataları fotoğraflarım. Takıldığım yerlerde yardımcı olabilir misiniz.

Sistemim MSİ GE70 2PC 460XTR
Intel® Core™ i5-4200H İşlemci
• 17.3" Full HD Yansımasız Ekran (1920x1080; 16:9)
• NVIDIA® GeForce® GTX 850M 2G GDDR5 Ekran Kartı
• SteelSeries programlanabilir multi-color arka aydınlatmalı klavye
• 1 TB 7200 RPM HDD
• Kingstone mSATA 120Gb.
• 8GB DDR3L 1600MHz Hafıza
• Intel 1x1 Wireless-AC 3160 a/c, 433Mbps'a kadar

Merhaba arkadaşlar bir sorum var. Aşağıdaki sistemime Mac OS X Yosemite kurabilir miyim? Hatta dual-boot ile Mac ve Win.8.1 aynı PC'de kullanmak istiyorum. Kurulum denemelerim oldu fakat WİFİ de sorunlar yaşadım. Bir de sistem tam istediğim düzende çalışmadı sürekli başka sorunlar çıkardı. Yosemite kurulumunu deneyeceğim. Kurulumda yaşadığım hataları fotoğraflarım. Takıldığım yerlerde yardımcı olabilir misiniz.

Sistemim MSİ GE70 2PC 460XTR
Intel® Core™ i5-4200H İşlemci
• 17.3" Full HD Yansımasız Ekran (1920x1080; 16:9)
• NVIDIA® GeForce® GTX 850M 2G GDDR5 Ekran Kartı
• SteelSeries programlanabilir multi-color arka aydınlatmalı klavye
• 1 TB 7200 RPM HDD
• Kingstone mSATA 120Gb.
• 8GB DDR3L 1600MHz Hafıza
• Intel 1x1 Wireless-AC 3160 a/c, 433Mbps'a kadar
Sistemin benimkiyle aynı anlattığım şekilde kurulum yapabilirsin, ancak wifi uyumsuz olduğu için çalışmayacaktır.

Sistemin benimkiyle aynı anlattığım şekilde kurulum yapabilirsin, ancak wifi uyumsuz olduğu için çalışmayacaktır.

Arkadaşım merhaba, başta teşekkür ederim yardımların için ben yosemite kurulumunu bıraktım Mavericks kurlumunu başardım ama yosemiteyi de deneyeceğim. Aşağıda Maveriks başarılı kurlumun mevcut. Wifi kartı değiştirerek çözdüm Atheros AR5B93 taktım

https://www.technopat.net/sosyal/ko...60xtr-mavericks-10-9-5-ve-windows-8-1.173291/

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı