Başarılı Kurulum MSI GE60 2PC El Capitan 10.10.3

Çalışanlar:
HD 4600, Ekran Parlaklığı, Batarya Göstergesi, Ses (Kulaklık, Mikrofon çıkışı dahil), Touchpad (Çoklu dokunuşlar), Ethernet
Çalışmayanlar:
Wi-Fi, Bluetooth, Klavye Arka Aydınlatması(Işıklar yanıyor ancak ayarlanabilir değil), Dahili Mikrofon

Kurulum:
Rehberlerde anlatıldığı şekilde kurulumu yapabilirsiniz sorun çıkmıyor.
Kullanmanız gereken girdiler:
Kod:
dart=0 nv_disable=1
Bunlar dışında hiçbir girdiye ihtiyacınız bulunmuyor.

Kurulumu yaparken internet bağlantısına sahip olmak isterseniz, kurulumdan önce Windows üzerinde USB Belleğin içerisindeki CLOVER/Kexts/10.11/ adresine aşağıdaki paylaştığım kext listesinden Ethernet kextini atarak kablolu şekilde internete bağlanabilir kurulum sırasında iCloud hesabınızı ayarlayabilirsiniz.

Kurulumdan sonra Clover Configurator yazılımı ile EFI bölümünü mount edin ve USB bellek içerisindeki Clover'ı EFI içerisinde kopyalayın. İçerisindeki config dosyasını bu config dosyası ile değiştirin.
config.plist

Daha sonra ACPI/patched bölümüne aşağıdaki dosyaları kopyalayın.
DSDT.aml
SSDT.aml
SSDT-1.aml

Silinmesi gereken kextler:
Bu kextler System/Libary/Extensions yolunda da olabilir EFI/CLOVER/Kexts/10.11 bölümünde de olabilir.
Adında PS2 geçen tüm kextleri Silin
NullCPUPowerManagment

Bu işlemi tamamladıktan sonra aşağıdaki kextleri indirerek bir kext yükleme aracıyla yükleyin:

MSI GE60 El Capitan Kext

Daha sonra bilgisayarı yeniden başlatın Technopat rehberlerinde anlatıldığı gibi CLOVER'ı boot menüsüne ekledikten sonra bilgisayar üzerindeki CLOVER'dan sistemi başlatın herşey çalışıyor olacaktır.

Tadını çıkarın!

Çalışanlar:
HD 4600, Ekran Parlaklığı, Batarya Göstergesi, Ses (Kulaklık, Mikrofon çıkışı dahil), Touchpad (Çoklu dokunuşlar), Ethernet
Çalışmayanlar:
Wi-Fi, Bluetooth, Klavye Arka Aydınlatması(Işıklar yanıyor ancak ayarlanabilir değil), Dahili Mikrofon

Tadını çıkarın!

Merhaba

Dropbox attığınız dosyaları tekrar yükleyebilir misiniz ?

Merhaba asus x550lb laptopuma yapmak istiyorum wifi hiç bir türlümü olmuyor birde ben laptop kısmında bi konu açtım yardımcı olur musun o konuda

Merhaba asus x550lb laptopuma yapmak istiyorum wifi hiç bir türlümü olmuyor birde ben laptop kısmında bi konu açtım yardımcı olur musun o konuda
Wi-Fi kartı eğer uyumlu bir model değilse çalışmayacaktır.
OS X Uyumlu/Uyumsuz Wi-Fi Kartların Tam Listesi

Çalışanlar:
Çalışmayanlar:

Kurulum:
Rehberlerde anlatıldığı şekilde kurulumu yapabilirsiniz sorun çıkmıyor.
Kullanmanız gereken girdiler:
Kod:
dart=0 nv_disable=1
Bunlar dışında hiçbir girdiye ihtiyacınız bulunmuyor.

Kurulumu yaparken internet bağlantısına sahip olmak isterseniz, kurulumdan önce Windows üzerinde USB Belleğin içerisindeki CLOVER/Kexts/10.11/ adresine aşağıdaki paylaştığım kext listesinden Ethernet kextini atarak kablolu şekilde internete bağlanabilir kurulum sırasında iCloud hesabınızı ayarlayabilirsiniz.

Kurulumdan sonra Clover Configurator yazılımı ile EFI bölümünü mount edin ve USB bellek içerisindeki Clover'ı EFI içerisinde kopyalayın. İçerisindeki config dosyasını bu config dosyası ile değiştirin.
config.plist

Daha sonra ACPI/patched bölümüne aşağıdaki dosyaları kopyalayın.
DSDT.aml
SSDT.aml
SSDT-1.aml

Silinmesi gereken kextler:
Bu kextler System/Libary/Extensions yolunda da olabilir EFI/CLOVER/Kexts/10.11 bölümünde de olabilir.

Adında PS2 geçen tüm kextleri Silin
NullCPUPowerManagment

Bu işlemi tamamladıktan sonra aşağıdaki kextleri indirerek bir kext yükleme aracıyla yükleyin:

MSI GE60 El Capitan Kext

Daha sonra bilgisayarı yeniden başlatın Technopat rehberlerinde anlatıldığı gibi CLOVER'ı boot menüsüne ekledikten sonra bilgisayar üzerindeki CLOVER'dan sistemi başlatın herşey çalışıyor olacaktır.

Tadını çıkarın!

HDMI Çalıştırmak için
Kextler
DSDT & SSDT Dosyaları
İndirmeler için güncel link: oktay/GE60-2PC-Hackintosh-El-Capitan

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı