(BAŞARILI KURULUM-OSX MAVERİCKS 10.9.5 )Toshiba Satallite L755-Nvidia Geforce gt 525m

1. Biosu fabrika değerlerine döndürdüm,AHCI mod aktif olacak şekilde.
  2. Technopat forumdaki 10.9.5 raw dosyasını windows 8.1 de disk imager programıyla 8gb lık flash diske yazdırdım.
  3. Flash takılıyken bilgisayarı F12 tuşuna basarak açtım.
  4. Seçeneklerden Flash diski seçerek Clover menüsüne ulaştım.
  5. Boot giriş kodu olarak -v -npci=0x02000 ve yanına nv_disable=1 komutunu ekledim.
  6. Alttaki seçeneklerden PCI devices 'taki bütün tıkleri işaretledim ve Flash'ı seçerek kuruluma geçtim.
  7. Kurulum bitip yeniden bilgisayar otomatik olarak başladığında, üsteki boot giriş kodlarını ve PCI devices tıklerını seçerek harddiskten başlattım ve masaüstüne ulaştım.
  8. Clover_v2.3k_r3229 bootloader'ı 64 bit driver' larıda seçerek harddiske yükledim.
  9. Clover Configurator 4.22.10 programını açıp Flash disk'i mount ettim.
  10. Masa üstüne gelen EFI klasörünü(Finder-Tercihlerden sabit disk tıklı olacak) kopyalayıp hardiskime yapıştırdım.(Hardiskte var olan EFİ klasörünün yerine).
  11. Flash olmadan boot edebildim fakat üstteki boot giriş kodlarını ve Pcı devices ayarlarını yeniden yazarak tekrardan masaüstüne geldim.
  12. Clover configurator programını tekrar açıp mount etmeden file-open ile harddiskimin EFİ-Clover dosyası içindeki Config.plist i clover configurator da açtım.
  13. ACPI bölümünde NVIDIA, LAN, Wi-fi seçeneklerini tıkladım.
  14. Graphics bölümünden NVIDI' yı aktif ettm. Boot bölümünden -v yi kaldırdım.(npci=0x2000 kalıcak)
  15. Devices bölümünde USB ile ilgili bütün tıkları işaretledim. Fakat bu şekilde yeniden başlattığımda ekran kartı bir türlü aktif olmadı.
  16. Son olarak SMBIOS tan bilgisayarı MacPro 5.1 olarak tanıtıp config.plis'ti kaydettim ve ekran kartı aktif bir şekilde masaüstüne ulaştım(açılışta boot kodlarını ve PCI devices i kullanmadan).
  17. Daha sonra Multibeast ile Mavericks'e Lan ve ses driverlarını yükledim.
  18. Wifi driver' ınıda Google' daki kext driverlarını içeren siteden indirip kext wizard programıyla yükledim(system info ile driver'ların modellerini bulabilirsiniz).
  19. Yeniden başlattığımda sorunsuz bir şekilde (wifi,Lan,ses,ekran kartı aktif) masaüstüne ulaştım. Diğer driver' larıda Google'da aratarak bulabilirsiniz.
Sorularınız olursa elimden geldiğince yardım etmeye çalışırım..
Beytullah ÇETİN - KOCAELİ

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı