Başarısız overclock sonrası ekran kartında yavaşlama olur mu?

lakebodom

Hectopat
Daha fazla  
Sorum yukarıdaki gibidir. Core clock 175 Memory clock 750 yapmıştım ama dondu ve siyah ekrana düştü bilgisayar sonra yeniden başlattığımda sıfırlanmıştı ayarlar. Yavaşlama sorunu olur mu?

Yeniden açıldığını söylüyorsun. Bu durumda olmamıştır diyebilirim. Zaten yeniden başlatıldığı zaman kendini fabrika ayarlarına geri döndürüyor birçok kart. Elindeki kartın ne olduğunu bilmiyorum o yüzden onunla ilgili bir şey söyleyemeyeceğim.
GT1030

Bir şey olsaydı yavaşlama falan değil direkt kart görüntü vermekte mi sorun cıkarırdır.

Yeniden açıldığını söylüyorsun. Bu durumda olmamıştır diyebilirim. Zaten yeniden başlatıldığı zaman kendini fabrika ayarlarına geri döndürüyor birçok kart. Elindeki kartın ne olduğunu bilmiyorum o yüzden onunla ilgili bir şey söyleyemeyeceğim.

Overclock sonrası ayarları saveledigimde böyle kasa içinden çıt diye bir ses geldi sonra ekran gitti kapatıp açtım kartın üzerindeki devrelere bir şey olmus mudur diye korkuyorum.

Sorum yukarıdaki gibidir. Core clock 175 Memory clock 750 yapmıştım ama dondu ve siyah ekrana düştü bilgisayar sonra yeniden başlattığımda sıfırlanmıştı ayarlar. Yavaşlama sorunu olur mu?

Olmaz.

Her bileşenin bir limiti var siz kaldırmadığınız sürece. Bu limiti aşarsanız sistem kendini kapatır. Yeniden başlatıldığında eski haline döner. Güvenlik prosedürü gibi düşünebilirsiniz bu durumu. Herhangi bir sorun da olmaz içiniz rahat olsun. İyi forumlar.

Her bileşenin bir limiti var siz kaldırmadığınız sürece. Bu limiti aşarsanız sistem kendini kapatır. Yeniden başlatıldığında eski haline döner. Güvenlik prosedürü gibi düşünebilirsiniz bu durumu. Herhangi bir sorun da olmaz içiniz rahat olsun. İyi sosyaller.

Anladım hocam teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı