Baseus USB 3.1 Type-C Kablo Hız Sorunu

Makaleler
289
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Profil Kapağı
1522743131
Aşağıdaki bağlantıda yer alan USB 3.1 kabloyu sipariş verdik:

Htc 10 Type C Usb 3.1 Usb Kablo Power Off Series Fiyatı

49.90 TL'ye satılan bu kablonun USB 3.1 olduğu iddia ediliyor. Oysa ki harici ASUS SSD'miz ile yaptığımız testte en fazla 37 MB/s hıza ulaşabildik. Kablo bırakın USB 3.1'i, USB 3.0'ın hızına bile yaklaşamıyor!

USB 2.0 hızında olduğunu söyleyebiliriz. SSD'nin kendi orijinal kablosu ile test ettiğimde ise 300 MB/s hızlara ulaşabiliyorum.

Ürün aslında tanımına uygun... Htc 10 un sıradan bir pc portundan 18w asılıp portu yakmaması için 56k direnç ile donatılmıştır. Bu direnç sayesinde söz konusu kablo standart 2.5w pc portuna takıldığında usb2.0 kablo gibi davranıyor. O kablo Qualcomm sertifikalı QC2.0-QC3.0 adaptörden hızlı şarjı destekler.
usb.org dan incelerseniz "type-c" henüz oturmadı. Karmaşalar mevcut.
Lisanssız üretimler can yakacak hatta ileride daha çok kablo üretildiğinde ve daha çok type-c portlu cihaz kullanıldığında bir sürü "dumanlı" cihaz göreceğiz. Ardından gelen mis gibi yanık devre kokuları falan...
Usb micro-b type-c çeviricilere de dikkat edin. Her type-c kabloyu adaptörden şarj için kullanabilirsiniz ama pc bağlantısı için kullanmayın. Akım koruması olmayan pc usb portlarını yakarsınız.

Son düzenleme:
Bende hevesle gidip .Telefonu PC ye bağlamak için Tukcell bayiinden iki tarafı Type - C (3A) (SYROX C95) 2m lik 60TL ye usb kablo aldım.ilk baştan şarj aletine taktım.Telefonu şarj etmedi. sonraları ne olduysa şarj etmeye başladı. Daha sonra o aldığım kabloyu Telefonu (Note 10 lite) PC ye ( TUF X570 - PLUS) bağlamak istedim. bağlanamıyor hatası verdi. telefonun kendi kablosunu sorunsuz çalışıyor. Ben pc nin üzerinde yedek olarak kalsın istemiştim. aynı (SYROX C95) kabloyu hepsi buradada 29.90 TL imiş . Kendime kızdım. ben böyle bir hatayı nasıl yaptım diye :-( sizde pc ye bağlamak için alacaksanız aynı hataya düşmeyin diye. yazmak istedim. pc ye bağlanamama sebebi kablo uzunluğundanmıdır yada uç pin bağlantılarımı standart dışı yanlış yada kablosumu kalitesiz. hala anlayamadım :-(

Dosya Ekleri

• 20210306_014839.jpg
    20210306_014839.jpg
    49,9 KB · Görüntüleme: 30
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı