Basilisk V2 vs DeathAdder V2

yusuf6554

Megapat
Makaleler
65
Yer
Sakarya
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 5 3600
MSI B450 Tomahawk MAX
ADATA XPG Spectrix D60G 2x 8 GB DDR4 3000MHz CL16
MSI GTX 1660 Super Gaming X
Cooler Master ML240L V2
Kingston A2000 1 TB SSD
SanDisk Ultra 3D 500 GB SSD
Kingston UV400 240 GB SSD
Samsung 850 EVO 120 GB SSD (Harici)
Corsair 275R Airflow White
Cooler Master MWE 700W 80+
Windows 11 Pro 23H2 64 Bit (x64)
Windows 11 Enterprise (Windows To Go) 23H2 64 Bit (x64)
Monitör 1: AOC 24G2SPU
Monitör 2: AOC C24G1
Merhaba arkadaşlar. Şu anda Razer Basilisk V2 fare kullanıyorum. Öncesinde SteelSeries Rival 300s kullanıyordum. Aslında Razer DeathAdder V2 alacaktım fakat sonradan fikir değiştirip Razer Basilisk V2 aldım.

Bu iki fareden hangisi daha iyidir ve hangisi alınmalıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sadece tasarımı değişiyor. Donanımları aynı. Elinize uygun olan en iyisidir.
Elinize uygun olduktan sonra bence Basilisk V2 daha iyi. Ama tabi ki donanım 1-2 tuş dışında aynı.
Ancak gördüğüm kadarıyla DeathAdder V2 fare ile çok fazla sorun yaşayan insan var. Üstelik Arena Bilgisayar'a gönderilip alınan değişim ürünlerinde de sorun yaşayan çok fazla insan var.

Basilisk V2 ise genel olarak sorunsuz gibi görünüyor. Ben şu anda Basilisk V2 kullanıyorum ve hiçbir sorun yaşamıyorum. Basilisk V2 modeli hakkında da zaten neredeyse hiç şikayet yok. Olanlar da her üründe görebileceğiniz oranda çıkıyor. Yani şans işi. O yüzden Basilisk V2 aldım.

Ancak gördüğüm kadarıyla DeathAdder V2 fare ile çok fazla sorun yaşayan insan var. Üstelik Arena Bilgisayar'a gönderilip alınan değişim ürünlerinde de sorun yaşayan çok fazla insan var.

Basilisk V2 ise genel olarak sorunsuz gibi görünüyor. Ben şu anda Basilisk V2 kullanıyorum ve hiçbir sorun yaşamıyorum. Basilisk V2 modeli hakkında da zaten neredeyse hiç şikayet yok. Olanlar da her üründe görebileceğiniz oranda çıkıyor. Yani şans işi. O yüzden Basilisk V2 aldım.

Üzgünüm ancak bu basit bir istatistik sorunu. Donanım aynı. Sorun çıkma ihtimalide ( donanım kaynaklı aynı, teker sertleştirme sorunu Basilisk'e özel.) Aynı.
DeathAdder daha fazla sattığı için daha fazla sorunlu ürün ortaya çıkıyor. Basilisk'in satış yüzdeleri ile kontrol edildiğinde benzer sorunlu ürün rakamları elde edilecektir. ( Viper gibi modeller içinde geçerli. )

Genel olarak V2 mouselarda benim karşılaştığım sorunlar; Çift tıklama sorunu şu anlık görmedim. Fare tekerleğinde atlama sorunu olabiliyor. Karşılaştığım sensor sorunu ise henüz yok.

Üzgünüm ancak bu basit bir istatistik sorunu. Donanım aynı. Sorun çıkma ihtimali de (donanım kaynaklı aynı, teker sertleştirme sorunu Basilisk'e özel) aynı.
DeathAdder daha fazla sattığı için daha fazla sorunlu ürün ortaya çıkıyor. Basilisk'in satış yüzdeleri ile kontrol edildiğinde benzer sorunlu ürün rakamları elde edilecektir. (Viper gibi modeller içinde geçerli)

Genel olarak V2 mouselarda benim karşılaştığım sorunlar; Çift tıklama sorunu şu anlık görmedim. Fare tekerleğinde atlama sorunu olabiliyor. Karşılaştığım sensor sorunu ise henüz yok.
Maalesef aynı değil. DeathAdder V2 farede kaydırma tekerleğinde kronik bir sorun var. Yukarı kaydırırken çok fazla ses çıkarıyor. Aşağı kaydırırken ise çok daha az ses çıkıyor. Üstelik bu sorun hem globalde hem de Türkiye'de çokça dile getirilmiş. Hatta garantiye gönderilip değişim ürünü alanlar değişim ürününde de bu sorunu yaşamış. @Nowitzer de bunlardan biri.

Basilisk V2 ise çok daha iyi bir kalite kontrolden geçiyor. O yüzden sorunsuz.

Maalesef aynı değil. DeathAdder V2 farede kaydırma tekerleğinde kronik bir sorun var. Yukarı kaydırırken çok fazla ses çıkarıyor. Aşağı kaydırırken ise çok daha az ses çıkıyor. Üstelik bu sorun hem globalde hem de Türkiye'de çokça dile getirilmiş. Hatta garantiye gönderilip değişim ürünü alanlar değişim ürününde de bu sorunu yaşamış. @Nowitzer de bunlardan biri.

Basilisk V2 ise çok daha iyi bir kalite kontrolden geçiyor. O yüzden sorunsuz.
Evet, hatta tekerlek sorununun üstüne DPI tuşlarından rahatsız edici yay sesi çıkabiliyor. Belki bunun yaşanma ihtimali azdır ama yaşandı.

Yeni konular

Geri
Yukarı